У Туреччині обмежили доступ до частини контенту чатбота Grok через нібито образу президента Ердогана та релігійних цінностей
У Туреччині обмежили доступ до частини контенту чатбота Grok через нібито образу президента Ердогана та релігійних цінностей

У Туреччині обмежили доступ до частини контенту чатбота Grok через нібито образу президента Ердогана та релігійних цінностей

Головна прокуратура Анкари розпочала розслідування.

У Туреччині суд заблокував доступ до частини контенту чатбота на основі штучного інтелекту Grok, розробленого компанією xAI Ілона Маска. Про це повідомляє Reuters.

Правоохоронці заявили, що у відповідь на деякі запитання турецькою мовою чатбот генерував відповіді, що містили образи на адресу президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана, засновника сучасної Туреччини Мустафу Кемаля Ататюрка та релігійних цінностей.

Головна прокуратура Анкари розпочала розслідування. Турецька влада посилається на порушення законів, які кваліфікують такі образи як кримінальний злочин і передбачають покарання у вигляді ув'язнення на строк до чотирьох років.

Експерт з кіберправа в Університеті Більгі в Стамбулі Яман Акденіз висловив думку, що турецька влада визначила близько 50 дописів Grok як підставу для розслідування, ухваливши видалення частини контенту для «захисту громадського порядку».

Міністр транспорту та інфраструктури Абдулкадір Уралоглу сказав, що Туреччина ще не запровадила повну заборону на Grok, але зробить це в разі необхідності, додавши, що турецька влада обговорить це питання з X.

Нагадаємо, нещодавно американський стартап xAI, заснований мільярдером Ілоном Маском, представив оновлення для свого чатбота на основі штучного інтелекту — Grok.  До цього Ілон Маск заявив, що внесе зміни в роботу Grok після того, як чатбот відмовився підтримати популярну серед ультраправих версію щодо політичного підґрунтя подвійного вбивства в Міннесоті.

The Verge повідомляє, що серед внесених змін, які були опубліковані на GitHub, Grok отримав вказівку припускати, що «суб'єктивні точки зору, отримані зі ЗМІ, є упередженими», і «відповідь не повинна ухилятися від політично некоректних тверджень, якщо вони добре обґрунтовані».Після релізу оновлення деякі відповіді Grok викликали суперечки в мережі.

До оновлення бот також викликав дискусії через те, що, за деякими повідомленнями, тимчасово цензурував критичні згадки про самого Ілона Маска та президента США Дональда Трампа, а також згадував про «геноцид білих» і ставив під сумнів історичні дані про Голокост.

Кілька днів тому Grok вихваляв Адольфа Гітлера, називав себе «Меха-Гітлером» та робив антисемітські коментарі у відповідь на запити користувачів. Невдовзі після цього компанія xAI написала, що «активно працює над видаленням неприйнятних дописів».

Фото: BussinessStandart

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Туреччина
Джерело матеріала
loader
loader