/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fd66b36fed49e9b8f84acd66f541c674f.jpg)
Репутаційне питання: Подоляк пояснив, чому США посилюють допомогу Україні
Президент США Дональд Трамп / © Associated Press
Атаками по мирних українських містах та селах Росія свідомо принижує Вашингтон. Тепер сам президент США Дональд Трамп має вибір — прийняти це або допомогти нашій країні та навіть отримати з цього в майбутньому вигоду.
Таку думку висловив радник керівника Офісу Президента України Михайло Подоляк у коментарі «24 Каналу».
Аудит озброєння та зміна тактики Росії
Михайло Подоляк пояснив, що нещодавно у США проводили аудит озброєння, в рамках якого тимчасово призупинили постачання військової допомоги Україні. Водночас, питання постачання зброї залишається частиною переговорного процесу, в якому беруть участь не лише Україна, а й Європа.
«Зрозуміло, що Росія змінила тактику — відверто атакує цивільне населення великою кількістю дронів і ракет. Очевидно, що без протиракетної оборони репутаційно це виглядатиме як крах для США та західної цивілізації загалом», — наголосив радник керівника Офісу Президента.
Аспект домінування Америки та «саркастичний привіт» Путіна
Подоляк також зазначив, що у цій ситуації присутній аспект домінування Америки у сфері продажу зброї. За його словами, якби США «забрали» свою зброю з гарячої фази війни сьогодні, завтра вона вже не була б актуальною. Він нагадав, що сам Трамп неодноразово говорив про необхідність для Європи в більших масштабах купувати американське озброєння.
«Тут є багато переговорних моментів. Головне далі — вийти в продуктивне переговорне русло, в рамках якого напрацьовувати, які потрібні пакети, що з ними робити і чи можливо вийти на формат закупівлі тих же протиракетних систем», — зауважив Подоляк.
Він додав, що після телефонної розмови Трампа та Путіна Росія атакувала Київ, що стало «саркастичним привітом» для США. Російський диктатор нібито прагнув показати, що він домінує навіть у двосторонньому переговорному треці та може репутаційно принижувати президента США.
«Після цього Трамп починає говорити об’єктивні речі щодо оцінки Путіна, щодо того, чому Росія не хоче виходити з війни і що треба робити. Тепер у Трампа буде вибір — або дозволити приниження від Путіна, або надати додаткові інструменти. Їх є 2: економічні санкції проти Росії та мілітарне насичення України», — підсумував радник керівника ОПУ.
