Україну розжарить найсильніше в Європі. Де буде найспекотніше та 10 порад, як це пережити
Україну розжарить найсильніше в Європі. Де буде найспекотніше та 10 порад, як це пережити

Україну розжарить найсильніше в Європі. Де буде найспекотніше та 10 порад, як це пережити

Термометр показуватиме до +40 градусів

В Україну пришла справжня літня спека, яка протримається кілька днів. Стовпчик термометра подекуди сягатиме до +40 градусів, що дещо ускладнить звичайний темп життя українців.

Як зазначила синоптикиня Наталія Діденко, 9 липня Україна стане найспекотнішою країною Європи. Враховуючи це, "Телеграф" підготував кілька порад, як пережити таку сильну спеку.

"На сході, півдні та у більшості центральних областей й надалі пектиме +33+39 градусів. Північ України значною мірою належатиме спекотній погоді, вдень завтра очікується +30+34 градуси. На заході буде до +28 градусів", — йдеться у повідомленні.

Зауважимо, що на мапі температур добре видно, що Україну очікує досить спекотний день. Однак така температура триматиметься до 11-12 липня.

Карта температур
Погода 9 липня

Як пережити спеку

  1. Пийте достатньо прохолодної води. Йдеться саме про воду, а не газовані напої чи каву. Під час спеки людина втрачає більше води і її запаси слід поповнювати.
  2. Не перебувайте під прямим сонцем в активні години (9:00-16:00). Намагайтесь менше ходити під палючим сонцем, перебуваючи у затінку. Обов'язково одягайте кепку чи панамку, аби захистити голову.
  3. Їжте легкі і збалансовані страви. Харчування у спеку має бути скеровано на овочі, фрукти, легке м'ясо тощо. Тобто не вживайте жирні чи дуже калорійні страви, вони тільки погіршать ваше самопочуття. Повністю відмовлятись від їжі у спеку не можна.
  4. Використовуйте вентилятор. У порівнянні з кондиціонером вентилятор більш безпечний, адже викликає менше протягів. Однак струмінь повітря обох пристроїв не слід направляти безпосередньо на себе.
  5. Носіть одяг з натуральних тканин. Синтетичні речі тільки сприятимуть перегріванню та потінню, а потім ще й матимуть неприємний запах. Це ж стосується і постільної білизни, використовуйте тільки з натуральних тканин.
  6. Використовуйте батареї холоду чи лід. Так, лід може добре помогти охолодитись, але з ним слід бути обережними. Краще класти пляшки з замерзлою водою поруч та на рушники, уникаючи прямого контакту поверхні зі шкірою.
  7. Зменшіть інтенсивність занять спортом. Якщо ваше тренування припадає на пік спеки, зменшіть його інтенсивність. Організм у спеку і так переживає стрес та намагається адаптуватись.
  8. Не пийте алкоголь та каву. Алкоголь сприяє розширенню судин та впливає на тиск, що у спеку може сильно нашкодити. Каву краще замінити на холодний чай чи воду з лимоном.
  9. Висипайтесь. Сон допоможе відновитись організму та поповнити сили. У спекотну погоду спіть у прохолодній кімнаті, користуючись білизною з натуральних тканин.
  10. Подбайте про дітей та тварин. Діти важко переносять спеку, тому сліж забезпечити їм комфортну температуру. Також не забувайте про домашніх улюбленців, їм потрібна чиста вода, затінок.

Раніше "Телеграф" розповідав про 5 порад, якідопоможуть запобігти нагріванню авто у спеку.

Теги за темою
Україна прогноз погоди
Джерело матеріала
loader
loader