/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F03c782686bea718e8d3e17d8a8c58863.jpg)
Українці можуть забезпечити собі пенсію у 80% від заробітку: у Мінсоцполітики розкрили деталі
Кожен громадянин уже зараз може самостійно розрахувати розмір своєї майбутньої пенсії за допомогою онлайн-калькулятора. Однак результати, засновані на нинішній солідарній системі, можуть виявитися не надто обнадійливими.
В ідеалі пенсійне забезпечення має формуватися за рахунок кількох джерел. Про це розповіла міністр соціальної політики Оксана Жолнович у подкасті Центру економічної стратегії.
Солідарна система, за розрахунками, покриває близько 40% від життєвого заробітку людини, накопичувальна — додає щонайменше 20%, а за наявності добровільних накопичень сукупний дохід у старості може досягати 80% колишньої зарплати.
Міністр також зазначила, що доходи людини протягом життя зростають: у молодості вони, як правило, нижчі, але з віком збільшуються. Це дає змогу державі забезпечувати більше гарантій для пенсіонерів.
За словами Жолнович, внески в солідарну систему виконують дві ключові функції. По-перше, вони забезпечують пенсії нинішньому поколінню літніх людей, які працювали на благо країни і тепер розраховують на підтримку. По-друге, ці внески формують пенсійні права самих працюючих громадян, закріплюючи принцип взаємної підтримки між поколіннями.
Зазначимо, Фокус писав про збільшення пенсій в Україні, пов'язане з перерахунком та індексацією. Підвищення стосується 65-річних пенсіонерів, які не отримували мінімум 3 758 грн. Крім того, 300 грн додадуть людям, старшим за 70 років, 456 грн — старшим за 75 років, 57 грн — старшим за 80 років.
Нагадуємо, у травні видання "LIGA.net" розповіло про особливості нарахування пенсій в Україні та про те, які періоди вибрати для великих виплат.

