/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F53d51e641af37a14b81f45acb3883008.jpg)
У Києві розпочалися зйомки документального проєкту про ментальне відновлення військових
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
У Києві розпочалися зйомки документального проєкту «Шлях ветерана» / Фото: Геннадій Мінченко, Укрінформ
"Планується зняти три фільми під назвою «Шлях ветерана», об’єднані єдиною концептуальною ідеєю. Це історії про ветеранів, які опановують фах психолога, щоби працювати з побратимами за принципом «свій до свого». Чому виникла потреба в такому підході? Переважно військові, які повернулися з передової, не довіряють цивільним психологам і не можуть перед ними повністю відкритись. Тому надзвичайно важливо, щоб із ними працювали ті, хто сам пройшов через війну і здатен зрозуміти їхній досвід", - зазначив режисер проєкту Роман Барабаш.
За його словами, планується зняти три окремі історії. Зокрема, у кожному фільмі будуть свої герої - ветерани, які нині навчаються або вже завершили навчання у ГО «Ветеранська хата» і тепер допомагають іншим, хто проходить шлях ментального відновлення.
"Сьогодні знімається багато документальних стрічок про ветеранів, які повернулися з фронту й опановують цивільні професії. Однак наша робота відрізняється завдяки унікальному підходу - принципу «свій до свого». Наші герої - це ветерани, які не просто адаптуються до мирного життя, а свідомо готуються працювати з іншими військовими, що повертаються з активних бойових дій. Саме ця особливість - фахова підтримка ветеранів ветеранами - і є ключовою відмінністю нашого проєкту від багатьох подібних", - наголосив Барабаш.
Він зауважив, що знімальний процес планується завершити протягом липня, після цього розпочнеться монтажно-тонувальний етап, під час якого фільм буде фіналізовано. Далі відбудеться прем’єрний показ.
Режисер стрічки додав, що після прем’єри буде вирішено, на якому з телевізійних каналів фільм буде розміщено для широкого перегляду.
Ветеран, учасник проєкту Олексій Ковалевський зазначив, що вирішив долучитися до проєкту, аби показати: ветерани не повинні боятися.
"Якщо ветеран, який опустив руки, емоційно зламався, побачить, що є такий проєкт, де працюють свої - це може стати для нього точкою опори. Він побачить, що все можливо: можна опанувати новий фах, працювати з побратимами, знайти себе у ветеранському середовищі. Бо ветеран ветерана не зрадить і не залишить у біді. Я сподіваюся, що хтось, побачивши мене у цьому фільмі, зрозуміє: життя триває, можна і потрібно жити далі. Любити, підтримувати одне одного - і саме так ми продовжуємо боронити країну, відновлюючи не лише себе, а й зв’язок між нами", - підкреслив Ковалевський.
Проєкт «Шлях ветерана» реалізовується БО «Благодійний фонд Альони Вінницької» у партнерстві з ГО «Ветеранська хата» та благодійним фондом «СЕЙВПіСіНЮАЙ» за підтримки Українського культурного фонду.
Він орієнтований як на ветеранів війни, ветеранів з інвалідністю та їхні родини, так і на широку громадськість, зокрема: молодь, що цікавиться соціальними змінами, психологів, освітян, журналістів, громадські організації, реабілітаційні центри, українську діаспору за кордоном.
Фільми створюються з використанням травмо-інформованих підходів, у співпраці з психологами, консультантами та самими ветеранами.
Як повідомлялося, уряд запускає Ветеран Pro - онлайн-платформу для ветеранів, яка об’єднає ключові сервіси: житло, реабілітацію, роботу, спорт та гранти.

