/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2Fdb571828532f32055bbe5de2bba3b3fa.jpg)
Таємниця тисячоліття розкрита: що ховало в собі зображення Вітрувіанської людини
Що дізнаєтесь:
Мабуть, кожен бачив зображення Вітрувіанської людини, автором якого є Леонардо да Вінчі. Ще у 1490 році він намалював ескіз чоловіка у двох положеннях. В одному положення чоловік стоїть прямо, а в іншому - з витягнутими руками та ногами. При цьому на це зображення накладене коло та квадрат, пише Главред.
Тоді Леонардо да Вінчі прийшов до висновку, що центральною точкою у літі людини є саме пупок.
"Якщо людину покласти на спину, витягнувши руки та ноги, а циркуль відцентрувати на пупку, її пальці рук і ніг торкнуться окружності кола, описаного таким чином. І так само, як людське тіло утворює круговий контур, так само з нього можна знайти квадрат. Бо якщо ми виміряємо відстань від підошов ніг до верхівки голови, а потім застосуємо цю міру до витягнутих рук, то ширина виявиться такою ж, як і висота, як у випадку ідеального квадрата", - писав він.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F20912d1ce083dd37131376d914891e72.jpg)
Однак все здається простим лише на перший погляд. Насправді багато хто намагався зобразити схоже ескіз, але зробити це дуже складно, адже немає жодних інших деталей про те, наскільки великою має бути одна фігура у порівнянні з іншою, а також де має бути центр кожної з них.
Стоматолог розкрив таємницю
Стоматолог Рорі Мак Суїн висунув нову гіпотезу. Він переконаний, що особлива конструкція да Вінчі насправді походить з інших геометричних фігур: восьмикутників та семикутників.
"Вони залишаються суто абстрактними математичними вправами, без зв'язку з документально підтвердженими інтересами Леонардо до анатомії людини, функціональних взаємозв'язків чи природних принципів ... Як геометричні головоломки, вони успішні, як геометричні головоломки, вони успішні", - вважає стоматолог.
Мак Суїн переконаний, що рішення ховалося у власних рукописних нотатках Леонардо. Там він описав деталі, які багато хто не взяв до уваги. Він буквально розповів, як саме розробляє фігуру.
"Якщо ви розставите ноги настільки, щоб ваша голова опустилася на одну чверть вашого зросту, і піднімете руки настільки, щоб ваші витягнуті пальці торкнулися лінії верхівки голови, знайте, що центром витягнутих кінцівок буде пупок, а простір між ногами буде рівносторонній трикутник", – йшлося у тексті.
Тоді Мак Суїн пригадав, що рівносторонній трикутник Вітрувіанської людини схожий на дещо інше. Ще у 1864 році стоматолог Вільям Бонвілл встновив, що оптимальна функція нижньої щелепи людини базується на рівносторонньому трикутнику, який з'єднує два виростки нижньої щелепи з середньою точкою центральних різців.
Це говорить про те, що вчений 15-го століття мав сучасне розуміння анатомічних пропорцій людини. Людські пропорції відображають глибші математичні принципи, які керують оптимальною просторовою організацією.
Вас також зацікавить:

