"Старлінки" літають і над Україною: як знайти в небі супутники Ілона Маска
"Старлінки" літають і над Україною: як знайти в небі супутники Ілона Маска

"Старлінки" літають і над Україною: як знайти в небі супутники Ілона Маска

Над світом літають тисячі супутників SpaceX

Після перших запусків супутників Starlink компанією SpaceX у всьому світі стало новою забавою спостерігати їх прольоти. І хоча характерними миготливими ланцюжками в небі вже здивувати когось складно, проте багато хто все одно хоче побачити їх.

До того ж останніми роками подібне "шоу" доступне і глядачам з України. Щоб визначити потрібний час, коли дивитися в небо, можна скористатися двома сервісами – Satellitemap та Findstarlink.

Satellitemap

Цей сервіс є найпростішим у використанні, оскільки показує в режимі реального часу карту супутників Starlink, а також супутники інших компаній, на кшталт конкурентів з Oneweb.

Крім того, цей сервіс допомагає швидко зрозуміти наскільки багато апаратів встигла запустити компанія Ілона Маска з 2018 року. А якщо комусь захотілося їх порахувати, ми трохи спростимо завдання — на 8 липня 2025 року їх було запущено 9058, з яких "в строю" знаходяться 6725.

Карта Starlink

Findstarlink

З другим сервісом все трохи складніше, проте він дозволяє відстежувати маршрут супутників точніше. Для початку необхідно в полі "країна" (Country) знайти Україну (Ukraine), а потім у полі "місце" (Place) необхідно англійською мовою ввести назву вашого міста.

Findstarlink

Якщо все правильно, то після натискання на синю кнопку "Знайти видимий час" у вас з’явиться довгий список супутників, які вже пролетіли або незабаром пролетять над вашим містом. Крім того, там буде вказано номер супутника, приблизний час появи, ступінь яскравості, час перебування в полі видимості, напрям, в якому треба дивитися та інша корисна інформація.

Список супутників

Слід зазначити, що спостереження за "старлінками" може бути утруднено, тому що через світлове забруднення в міських умовах взагалі складно щось розглянути на небі. Тому якщо хочеться подивитися на супутники, то хорошим варіантом буде спочатку вибратися на природу.

Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader