/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F500b2ad2f382eb88e5ebe4e59c38c70e.jpg)
Колапс в аеропортах, вибух танкера, провал оборони під Курськом: чому застрелився міністр РФ Старовойт
Якщо повірити офіційній смерті міністра транспорту РФ Романа Старовойта, то виходить, що він вистрілив у себе, потім провів нараду і знову помер, іронізує аналітик Олексій Копитько. Він бачить у цій історії грубі неузгодженості, потужне підґрунтя і відображення похмурих процесів, що відбуваються в Росії.
Поруч з особистим автомобілем неподалік від свого будинку знайдено застреленим міністра транспорту РФ Романа Старовойта. Біля тіла виявлено нагородний пістолет. Так співпало, що кількома годинами раніше Путін звільнив Старовойта з посади, тільки-но встигли оголосити ім'я в.о.
До призначення міністром Старовойт був губернатором Курської області. Публічно його відставку пов'язують із розслідуванням зловживань під час перебування губернатором, зокрема — розкрадань на фортифікаціях.
Другим приводом називають непереконливу реакцію на колапс в аеропортах, який тільки сьогодні подолали.
Загальна канва публікацій: на Старовойта розсердилися, він перенервував і застрелився.
Контекст цікавіший.
6 липня в порту Усть-Луга на одному з танкерів стався витік аміаку. Ймовірна причина, на думку слідства, — "зовнішній вплив", точніше — два вибухи з інтервалом у 10 хвилин.
Мінтранс Старовойта заявив, що контролює ситуацію. Але аналогічна подія в цьому ж порту була в лютому.
27 червня у водах Лівії один із танкерів, який раніше перевозив нафту з російських портів, був пошкоджений вибухом. Його відбуксирували до Греції. Це шостий інцидент подібного роду, що став публічним за останній рік.
У грудні 2024 року в Керченській протоці сталася аварія двох російських танкерів, що призвело до забруднення мазутом і Кубані, і Криму. Навіть в Одеській області знаходили викиди мазуту.
Мазут уже спровокував туристичний колапс в Анапі. За даними місцевих ЗМІ, у місто приїхало тільки 30% від торішнього обсягу відвідувачів. Місцевий бізнес виє. Взимку Старовойт особисто звітував про те, який блискучий план ліквідації наслідків аварії розроблено. Усе виявилося брехнею.
Днями було опубліковано статистику російського авторинку, з якої випливає, що продажі вантажівок і автобусів у Росії за перше півріччя 2025 р. знизилися на 54%. Формально — це парафія Мінпромторгу, але на наступному кроці це дасть погіршення логістики. На тлі авіації, що старіє, і наростання проблем у РЖД.
Загалом, транспортна сфера і Старовойт перетворилися на джерело поганих новин, подразник.
Коментуючи відставку Старовойта ще до інформації про "самогубство", Дмитро Пєсков заявив, що не йдеться про втрату довіри Путіна. Бо в указі таке формулювання відсутнє, а було б.
Виходить дуже зручно. Тепер на Старовойта можна повісити і Курськ, і всі проблеми на транспорті.
Але тут ось яка справа.
Уже вкинуто інформацію, що Старовойт вчинив самогубство в ніч із 5 на 6 липня. Однак уже після самогубства він нібито примудрився провести нараду щодо інциденту з танкером в Усть-Лузі. Ця плутанина свідчить, що ситуація для Москви непланова і там судорожно намагаються вибудувати якусь лінію.
Уже несуться домисли на тему, сам він вирішив вкоротити собі життя чи йому "активно допомогли".
Але яку б відповідь не оголосили, цей інцидент уже вбудовують в одну лінію із "самогубством" одного з топменеджерів компанії "Транснефть" Андрія Бадалова (випав із вікна). А також затриманням депутата законодавчих зборів Челябінської області мільярдера-золотодобувача Костянтина Струкова, який своїм приватним літаком намагався вилетіти до Туреччини. І літак раптово виявився заарештованим, і паспорт — простроченим. І активи тепер конфіскують... за порушення екологічних норм, травматизм на виробництві та конфлікт інтересів із депутатською роботою.
Це все подієвий ряд останніх днів. Куди періодично вриваються новини типу:
- гірничометалургійна компанія "Мечел" за 5 місяців скоротила видобуток вугілля на 24%. Постраждали активи в Якутії та Кемеровській області. Низький попит, великі витрати, важка логістика;
- у РФ запроваджено збір на виїзний туризм, що по суті є прелюдією до віз на виїзд тощо.
Загалом, атмосфера в Росії — так собі. Але ж це ще не серпень, коли в РФ традиційно трапляється щось видатне.
Автор висловлює особисту думку, яка може не збігатися з позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.
Важливо Загрожувало до 20 років: спливли перші деталі про ексглаву Мінтрансу РФ, який наклав на себе руки
