/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F419%2F94e05ffac8f24dc1fd6741d54311d49a.jpg)
У Данії підтвердили обговорення в ЄС шляхів подальшої фінансової підтримки України
Міністерка економіки Данії Стефані Лозе підтвердила, що у ЄС обговорюють, як забезпечити Україні додаткове фінансування на майбутнє.
Про це вона заявила журналістам перед початком засідання Ради ЄС з економічних і фінансових питань у Брюсселі у вівторок, 8 липня, повідомляє "Європейська правда".
Лозе відзначила, що для Данії, яка почала головувати у Раді ЄС у липні, підтримка України є пріоритетним питанням.
"Звичайно, це дуже актуально тут, на Eco.
– Ред.), де ми маємо обговорити, як забезпечити Україні необхідне фінансування.
Ми знаємо, що фінансування для України буде надаватися до 2026 року, але ми також знаємо, що буде потрібно знайти додаткові джерела фінансування", – відзначила міністерка.
Вона наголосила, що напередодні під час неформальної вечері міністрів відбувся "дуже плідний обмін думками" на цю тему.
"Ми обговорили подальші кроки і з нетерпінням чекаємо на обговорення конкретних варіантів, щоб забезпечити Україні необхідну допомогу.
І я думаю, що можна з упевненістю сказати, що в європейській сім'ї все ще існує сильна підтримка України", – сказала міністерка.
Напередодні джерело "ЄП" інформувало, що міністри ЄС обговорять допомогу Україні у разі, якщо війна триватиме і в 2026 році.
Співрозмовник "ЄП" повідомив, що фінансування для України передбачене на 2025 рік і значною мірою покриває 2026 рік.
Але, якщо війна триватиме, на певному етапі виникне потреба в подальшому фінансуванні.
Також у 2024 році G7 погодила спільне надання Україні позики на 50 млрд доларів за рахунок активів РФ.

