Переможець конкурсу на посаду керівника Бюро економічної безпеки Олександр Цивінський прокоментував рішення Кабінету міністрів України не призначати його на цю посаду. Він наголосив у своєму повідомленні у Facebook, що рішення Кабміну — незаконне.
Ща його словами, він дізнався з деяких Telegram-каналів, що Кабмін відхилив його кандидатуру нібито з безпекових питань на підставі матеріалів, наданих Службою безпеки України.
“Як громадянин, як службовець правоохоронного органу, який успішно проходив 10 років усі перевірки СБУ, як людина, яка з першого дня повномасштабного вторгнення стала на захист Батьківщини та проходила службу в ГУР МО, для мене є принциповим питання з’ясувати, які саме «безпекові оцінки» стали підставою для відповідного рішення (з урахуванням того що я маю допуск до держтаємниці)”, – написав Цивінський.
Доповнюється…
Нагадаємо, 24 червня конкурсна комісія обрала директором БЕБ Олександра Цивінського, який зараз очолює підрозділ детективів у Другому Головному управлінні НАБУ. Проте 7 липня стало відомо, щоуряд вирішив відхилити його кандидатуру та рекомендував останній подати знову «не більше двох кандидатур».
Сьогодні Конкурсна комісія з відбору директора БЕБ заявила, що досі не отримала офіційного повідомлення Кабміну та чекає на нього. Антикорупційні експерти вказують, що законодавство не передбачає відмови уряду у призначенні поданого Комісією кандидата, тому Кабмін порушив всі можливі норми.
Ще після подання кандидатури Цивінського Кабміну голова Антикорупційного центру «Межа» Мартина Богуславець заявила, що офіс президента перешкоджає призначенню директором БЕБ будь-кого із двох представників НАБУ, які отримали одностайну підтримку міжнародних членів конкурсної комісії. Вона зазначила, що до цих двох кандидатів було найменше питань по їхній доброчесності. У своїй статті "Конкурс із відбору директора БЕБ пробують зірвати через суди" Богуславець проаналізувала схему, як через мистецькі організації та лояльних суддів можуть заблокувати довгоочікуване перезавантаження Бюро.
Зі свого боку аналітик і журналіст Володимир Кім у статті "Лист без доказів: як спецслужба зламала дух відкритого конкурсу на директора БЕБ" пояснює, як один папірець може зруйнувати не тільки довіру до конкретного конкурсу, а й саму ідею чесного відбору.