Вбивства учасників Революції Гідності: до суду передали справу командира севастопольського «Беркута»
Вбивства учасників Революції Гідності: до суду передали справу командира севастопольського «Беркута»

Вбивства учасників Революції Гідності: до суду передали справу командира севастопольського «Беркута»

Працівники ДБР скерували до суду обвинувальний акт щодо колишнього командира роти спецпідрозділу «Беркут» Управління МВС України у Севастополі і трьох його підлеглих, які обвинувачуються у вбивствах учасників Революції Гідності та сприянні захопленню Криму росіянами.

Як передає Укрінформ, про це повідомило ДБР.

Встановлено, що у лютому 2014 року за вказівкою найвищого керівництва України до Києва були стягнуті підрозділи МВС з усієї країни, включно із севастопольським «Беркутом». Їхнім завданням було придушення мирних протестів, спрямованих на підтримку євроінтеграції України.

17 лютого 2014 року співробітникам «Беркута» була видана гладкоствольна вогнепальна зброя, зокрема рушниці ФОРТ-500, а також заборонені патрони зі свинцевою картеччю.

18 лютого під час мирної ходи до Верховної Ради України ці набої були застосовані проти учасників протесту на вулиці Інститутській у Києві. Через це загинули троє людей, ще восьмеро отримали тяжкі тілесні ушкодження, 31 – середньої тяжкості, 66 – легкі тілесні ушкодження.

Після перемоги Революції Гідності та втечі тодішнього Президента Віктора Януковича обвинувачені також втекли зі зброєю до тимчасово окупованого Севастополя.

Там вони перейшли на бік росіян та активно сприяли захопленню Криму. Зокрема вони забезпечували роботу блокпостів на автошляхах із материкової частини України, протиправно затримували журналістів, військовослужбовців, волонтерів та інших громадян, передавали затриманих росіянам, особисто брали участь у катуваннях і жорстокому поводженні з ними.

За незаконні дії обвинувачені отримали посади в російських адміністраціях і громадянство РФ.

Фігуранти обвинувачуються у перевищенні службових повноважень із застосуванням насильства, умисних вбивствах і замахах на вбивство, спричиненні тяжких тілесних ушкоджень, участі у терористичному акті, державній зраді, сприянні окупації Криму, жорстокому поводженні з військовополоненими та цивільними, інших порушеннях законів і звичаїв війни (ст. 340, ч. 2 ст. 365, п. 1, 5, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 2 ст. 15, п. 1, 5, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 2 ст. 121, ч. 3 ст. 258, ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 262, ч. 3 ст. 110 та ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України).

У зв’язку з тим, що підозрювані переховуються на тимчасово захопленій території, досудове розслідування проводилося заочно.

Їм обрані запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Це дозволить затримати їх одразу після звільнення тимчасово окупованої території АР Крим та Севастополя.

За вчинені злочини обвинуваченим загрожує довічне позбавлення волі.

Як повідомляв Укрінформ, прокурори Офісу генерального прокурора скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишніх міністра внутрішніх справ, його заступника, виконувача обов’язків начальника столичної міліції та начальника міліції громадської безпеки Києва, які організували застосування насильства та незаконних затримань учасників акцій протесту в Києві, Черкасах та Сумах під час Революції Гідності.

Фото ілюстративне

Джерело матеріала
loader
loader