Доба в готелі коштувала від 85 тис. грн: донька ексміністра Злочевського вийшла заміж у 800-річному замку
Ексміністр екології та природних ресурсів Микола Злочевський, який кілька років тому організував передачу хабаря керівникам НАБУ і САП в розмірі $6 млн, видав заміж доньку Ганну. Весілля відбулося в італійській Тоскані. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на «Українську правду».
Обранцем Злочевської є Антон Фісталь – племінник Германа Фісталя, який нещодавно отримав від НАБУ підозру у справі про розкрадання коштів на закупівлі медобладнання для онкохворих.
Весілля тривало три дні у середньовічному замку Castel Falfi у Тоскані. Історія замку налічує понад 800 років. У XI столітті тут існувала фортеця, а навколишнє поселення переживало розквіт і занепад протягом століть. У XV столітті Castel Falfi належав знатним родам. Сьогодні ж це п'ятизірковий курорт класу люкс. Доба у тамтешньому готелі коштує від 85 тис. грн. Водночас за даними профільних агентств, вартість весілля з орендою замка, кейтерингом та іншими послугами може становити близько мільйона євро. А за інформацією джерел УП на весілля Ганни Злочевської та Антона Фісталя прибуло близько 150 гостей.
Дівич вечір Злочевської
Весіллю передував яскравий дівич-вечір, який Ганна Злочевська відгуляла з подругами на яхті в Дубаї. Подружки нареченої були одягнуті у розові футболки та капелюшки. А сама наречена в білому купальнику та прозорому парео.
Гості, які були присутні на весіллі доньки Злочевської
На весіллі був присутнім дід Антона Фісталя – Еміль Фісталь. Він після окупації Донецька залишився у місті. За даними розслідувачів, він там лікує окупантів і навіть голосував на псевдореферендумі.
Також серед гостей був чоловік ексдиректорки головної газовидобувної компанії Злочевського Burisma Хрістос Сіліціотіс. Сам Сіліціотіс є керівником міграційного відділу у двох кіпрських компаніях Proteas Management Services LTD і Andreas Sophocleus Group of Companies. Перша компанія Proteas і керівництво другої Sophocleus у жовтні 2024 року потрапили під українські санкції. За інформацією джерел УП, ці компанії підозрюються у виведенні коштів з України та сприянні в ухиленні від сплати податків. ЗМІ не раз писали, як обидві компанії та пов'язані з ними особи в різний час допомагали українським олігархам з кіпрськими офшорами. Зокрема, серед прізвищ депутат-втікач Олександр Онищенко, кум Путіна Віктор Медведчук, Вадим Новинський, брати Суркіси, Ігор Коломойський та інші.
На другий день святкування разом із Сіліціотісом помітили і його дружину Крістіну Софоклеус – донькою засновника компанії Андреаса Софоклеуса, який також перебуває під санкціями в Україні з жовтня 2024 року. Крістіна працює адвокатом та керівником відділу корпоративного та комерційного права у компанії батька.
Ймовірно серед гостей був і брат Миколи Злочевського – Владислав. Його дружина єдина з гостей, яка опублікувала у соцмережі фото й відео з місця святкування, але потім видалила їх. Загалом гості, як йдеться у розслідуванні, старанно дотримувались інформаційної гігієни та не публікували нічого в соцмережах із весілля.
На парковці журналісти помітили авто з українськими номерами, яке належить старшій донці Злочевського Карині. Також у готелі в період святкування був присутній Ігор Лисенко – екскерівника агентства земельних ресурсів за часів Януковича та, відповідно, Злочевського. Наразі він працює директором одеського підприємства Злочевського «Інфоксводоканал».
Ще одним із гостей виявився Станслав Глімбовський – син тестя ексголови Державної фіскальної служби Романа Насірова. Серед низки справ, де останній проходить підозрюваним, є й розслідування НАБУ та САП про ймовірну легалізацію коштів. У цій схемі фігурує і тесть Насірова Олександр Глімбовський, і той самий Станіслав.
Журналісти також помітили жінку схожу на дружину Злочевського Наталію, а також вдову колишнього народного депутата, кримського бізнесмена Лева Миримського. На весілля також приїхав син останнього – Роман.
У лоббі готелю журналісти також помітили чоловіка, схожого на радника ради директорів компанії Burisma та голову управління Асоціації газовидобувних компаній України Вадима Пожарського.
Злочевський наприкінці 2014 року виїхав з України. Згодом Генпрокуратура оголосила його в розшук за підозрою в незаконному збагаченні (ч. 3 ст. 368-2 КК). У 2019 році підозру ексміністру було розширено – додано статтю про розкрадання державних коштів в особливо великих розмірах.
У червні 2020 року стало відомо, що керівникам САП та НАБУ пропонували $6 млн за закриття кримінального провадження, в якому фігурує власник газовидобувної компанії Burisma, колишній міністр охорони навколишнього природного середовища України Микола Злочевський.

