/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F432%2Fd088bfd8e2b7148d2859e2bfbd69ade1.jpg)
СБУ: Затримано директора медколеджу Київоблради та ще 20 людей за створення схем ухилення
Служба безпеки України та Національна поліція затримали 21-го підозрюваного у створенні різних схем ухилення від мобілізації, серед яких керівники навчальних закладів та лікарі різного профілю. Про це повідомляє СБУ.
За суми від $2500 до 15 000 фігуранти справ оформлювали військовозобов’язаним бронь через фіктивне працевлаштування, готували фальшиві меддовідки про непридатність до служби та допомагали нелегально виїхати у країни Євросоюзу.
Підозрювані діяли в шести регіонах України.
Зокрема, у Київській області затримано директора медичного коледжу Київської облради, який підозрюється у виготовленні документів про непридатність до служби, у тому числі оформлення фейкової інвалідності за винагороду.
За даними слідства, для підготовки підроблених меддовідок фігурант використовував особисті зв’язки серед посадовців військово-лікарської комісії.
На Чернігівщині підозру отримав місцевий мешканець, який підозрюється у фіктивному працевлаштуванні чоловіків в місцеві гімназії. Це давало їм право отримати відстрочку від мобілізації.
Разом із ним затримані п'ятеро керівників навчальних закладів, які, за даними слідства, за винагороду оформлювали фіктивне працевлаштування.
У Хмельницькому затримано підприємицю, яка підозрюється у продажу понад 100 фейкових документів про непридатність до служби через хронічні хвороби. Слідство встановило, що підробки фігурантка справи оформлювала за допомогою знайомих лікарів: ревматолога, офтальмолога, ортопеда-травматолога та уролога.
В Одеській області затримані три мешканці Вінниці, які підозрюються в організації схеми переправляння військовозобов’язаних до невизнаного Придністров’я, звідки ті планували виїхати до Євросоюзу.
На Прикарпатті затримано трьох мешканців Івано-Франківщини та Закарпаття, які пропонували клієнтам втечу до сусідньої країни вплав через прикордонну річку.
У Житомирській області підозру отримали одразу чотири фігуранти. Двоє з них – місцеві мешканці, які підозрюються у продажу фейкових довідок про інвалідність, один лікар-невропатолог, що підозрюється у підробці медичних документів та один чоловік, якого підозрюють у придбанні підробленої довідки про непридатність до служби.
Усім затриманим повідомлено про підозру за декількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема підкуп, зловживання впливом та перешкоджання законній діяльності ЗСУ в особливий період.
Максимальна санкція статей – до дев'яти років тюрми з конфіскацією майна.
- У червні повідомлялося про затримання 14 мешканців різних регіонів України, які підозрюються у створенні нових схем ухилення від мобілізації. Зокрема, директора лікарні та військового.

