Перехід на новий стандарт електронапруги: як економити світло
Перехід на новий стандарт електронапруги: як економити світло

Перехід на новий стандарт електронапруги: як економити світло

Перехід на новий стандарт електронапруги: як економити світло

Слід дотримуватися певних рекомендацій.

Україна з 1 липня здійснила перехід на європейський стандарт електронапруги. Тепер номінальна напруга становить 230/400 В замість колишніх стандартів. «24 канал» розповів, як заощадити на оплаті електроенергії.

Як економити світло після переходу на 230 вольт

Новий стандарт напруги має зменшити потребу в стабілізаторах, тобто дозволить заощадити кошти й зменшити втрати енергії. Так само перехід не вплине на суми в платіжках, оскільки споживачі платять не за напругу, а за фактично спожиту електроенергію, тобто кіловат-години.

Тому українці можуть дотримуватися загальних рекомендацій:

  • Вимикати електроприлади, коли ними не користуєтесь. Навіть у режимі очікування вони споживають електроенергію.
  • Використовувати режими економії енергії, якщо вони доступні на приладах. Чимало сучасної побутової техніки мають смарт-функції з економії.
  • Прати та сушити одягу при низьких температурах. Це допоможе заощадити багато електроенергії. Водночас у пікові години рекомендується взагалі відмовитися від використання пральної чи посудомийної машин.
  • Не ставити гарячі страви в холодильник. Так холодильник має працювати довше і споживати більше енергії.
  • Підтримувати комфортну температуру вдома. Не слід нагрівати або надмірно охолоджувати приміщення.
  • Використовувати природне освітлення. Влітку світловий день суттєво довший, то можна відкривати штори та жалюзі, щоб максимально використовувати денне світло.
  • Використовувати термостат для регулювання температури. Це допоможе підтримувати комфортну температуру без витрачання зайвої енергії.
  • Регулярно чистити фільтри кондиціонера. Забруднені фільтри можуть знизити ефективність роботи кондиціонера та збільшити споживання енергії.

Нагадаємо, скільки треба платити за світло з 1 липня.

Джерело матеріала
loader
loader