/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F03df3dbe3d25f7e3b706e3567b88ef2d.jpg)
На конференції з відновлення України у Римі підпишуть низку інвестиційних договорів - Стефанішина
Про це віцепремʼєрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила у телеетері, передає Укрінформ.
За її словами, учасники конференції планують зосередитись на інвестиційних питаннях в рамках європейської інтеграції України.
"В першу чергу це – інвестиційний економічний вимір, який без європейської інтеграції неможливий. Адже основний інструмент фінансової підтримки ми черпаємо з країн з Європейського Союзу. Це і формат Ukraine Facility, де є і інвестиційний, і макрофінансовий портфелі", - розповіла Стефанішина.
Вона додала, що українську делегацію на конференції очолить перша віцепрем'єрка - міністерка економіки Юлія Свириденко.
"Тут взаємопов'язані всі виміри: і міністр економіки, і я, і міністр відновлення. Ми всі будемо в Римі на цій конференції. Всі ці три напрямки рівнозначно важливі для українського відновлення і стійкості економіки", - зазначила урядовиця.
На полях конференції, поінформувала вона, вже заплановано підписання достатньо великої кількості інвестиційних договорів, проєктів і нових угод з фінансовими інституціями.
"Зазвичай такі конференції спрямовані на те, щоб декларувати наміри. Сьогодні ми змінили формат. Фактично весь італійський бізнес залучений до цієї конференції. Окрім того будуть представлені українські компанії, українські регіони. Це важливий елемент двосторонніх відносин. І важливо коли ми можемо приділити увагу не лише питанню завершення війни, а й реформ, а також питанням існування країни в умовах війни. Зокрема, потреб для її відновлення", - наголосила Стефанішина.
Як повідомляв Укрінформ, 10-11 липня в Римі відбудеться четверта Конференція з питань відновлення України (URC-2025). Форум продовжить серію політичних заходів високого рівня, присвячених швидкому відновленню та довгостроковій реконструкції України, яка потерпає від зовнішньої агресії. Цього разу українська делегація зосередиться на представленні практичних проєктів, які вже втілюються, або ж мають високий ступінь підготовки до реалізації. Тобто Україна не проситиме гроші під майбутнє, а запрошуватиме інвесторів до взаємовигідного партнерства з чіткими баченням та розрахунками.
