Грантовий конкурс для громадських і благодійних організацій України - 10 000 $ на реалізацію проєкту про культуру та соціальну згуртованість
Культурні права, зокрема доступ до культурного життя та участь у ньому, — життєво важливі для стійкості українців та відновлення громад в умовах війни, коли наша культурна спадщина зазнає руйнівного впливу.
Мета грантового конкурсу — втілення культурних і мистецьких проєктів, спрямованих на соціальну згуртованість, інклюзивність та підтримку прав людини.
Посилюючи спроможність культурного сектору та інтегруючи підходи, засновані на правах людини (Human Rights Based Approach — HRBA), ініціатива сприяє довготривалим системним змінам у взаємодії мистецтва, культури та культурних прав.
Подати заявку на участь у конкурсі можуть громадські та благодійні організації, що зареєстровані на території України та мають досвід діяльності у сфері культури.
Організації-переможці долучаться до Когорти «Культура і права людини» — частини програми UNESCO Art-Lab for Human Rights and Dialogue — та отримають грант на 10 000 $, щоб реалізувати культурний чи мистецький проєкт протягом серпня — жовтня 2025 року.
Проєкти, які учасники подають на конкурс, мають залучати щонайменше три серед таких цільових аудиторій:
-
жінки та дівчата,
-
молодь 15–24 років,
-
внутрішньо переміщені особи (ВПО),
-
ветерани й ветеранки війни та рідні загиблих воїнів,
-
мешканці й мешканки сільських громад,
-
представники та представниці ЛГБТКІ+,
-
люди без житла або притулку.
Орієнтовні формати проєктів, які можуть бути реалізовані:
-
громадські мистецькі майстерні,
-
партисипативні виставки,
-
інтервенції в публічному просторі,
-
проєкти усної історії / сторителінгу,
-
цифрові продукти (анімаційні ролики 2D та 3D, мультимедійні виставки),
-
міжпоколінні практики,
-
аудіовізуальні продукти (подкаст, відеоролик, відеоблог),
-
культурно-мистецькі продукти (вистава, вироби народних промислів і ремесел),
-
практичні семінари,
-
сесії з обміну знаннями.
Організації-переможці отримають всебічну підтримку, щоб якісно реалізувати свої проєкти, зокрема — менторство фахівців креативних індустрій та консультації експертів з прав людини, інклюзії, роботи з молоддю.
Завершальним етапом участі в програмі стане спільне створення посібника з прав людини та соціальної залученості через мистецтво й гуманітарні науки, у якому організації представлять результати реалізованих проєктів та поділяться цінними знаннями.
Подати заявку на участь у конкурсі можна до 20 липня 2025 року (до 23:59 за Києвом).
Документи потрібно буде заповнити англійською мовою, а бюджет розрахувати в доларах (USD). Результати конкурсу організатори оголосять 28 липня.
У період конкурсу, 10 липня, також відбудеться Q&A-сесія за участі організаторів. Попередньо зареєструвавшись на сайті, охочі учасники зможуть доєднатися онлайн і поставити запитання щодо умов конкурсу та подання заявки.
Важливі дати:
-
10 липня, 13:00 — Q&A-сесія з організаторами.
-
20 липня, 23:59 — дедлайн подання заявок.
-
28 липня — оголошення результатів.
-
1 серпня — установча зустріч із переможцями.
-
1 серпня – 30 жовтня — реалізація проєктів і звітування.
Детальні умови участі в конкурсі, шаблони документів і реєстрація на Q&A-сесію доступні на вебсторінці проєкту: https://cultpz.org/hrantovyi-konkurs/
Також важлива інформація про конкурс з’являтиметься в соцмережах Культурної платформи: Instagram / Facebook / Telegram / X.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
