Для повернення молоді з-за кордону потрібна державна політика - освітній омбудсмен
Для повернення молоді з-за кордону потрібна державна політика - освітній омбудсмен

Для повернення молоді з-за кордону потрібна державна політика - освітній омбудсмен

В Україні має бути вироблена державна політика щодо повернення з-за кордону українців, зокрема молоді; необхідно створити умови, які спонукатимуть молодих людей повернутися.

Про це в програмі Укрінформу «Є розмова» повідомила освітній омбудсмен Надія Лещик.

За її словами, наразі немає статистичних даних щодо віку громадян, які виїжджають за кордон.

"Ми знаємо, що виїжджають як дівчата, так і хлопці. Статистики немає, на жаль, вона не ведеться прикордонниками - залежно від віку. Але це сумна статистика", - сказала Лещик.

Вона зазначила, що однією з причин виїзду молоді за кордон є відсутність відчуття безпеки.

"Нам необхідно розуміти причини виїзду. Перше - це безпека наших дітей. Зрозуміло, що саме діти не почуваються у безпеці, батьки також переживають за безпеку дітей. Також змушують виїжджати повідомлення про мобілізацію з 18 років, адже це також лякає батьків", - зауважила освітній омбудсмен.

На її переконання, необхідно говорити про те, що треба робити для повернення цих дітей назад в Україну.

"Перше - це наявність житла (у батьків - ред.). Ми говоримо про всіх громадян, які перебувають за кордоном. По-друге, робота. По-третє, наявність родичів: якщо рідні залишилися в Україні, це змушує повертатися назад. І доволі великий процент батьків розглядають можливості для дитини в освітній сфері. Тому дуже важливо показати, що ми чекаємо цю молодь назад", - зазначила вона.

За її словами, одним із чинників повернення українців є надання медичних послуг. "Адже не секрет, що частина їде назад, щоб отримати стоматологічні, медичні послуги, бо за кордоном з цим складно. Але це один із таких великих аспектів системної проблеми, і тут має бути вироблена державна політика щодо повернення українців з-за кордону, зокрема молоді", - наголосила освітній омбудсмен.

Лещик також нагадала, що кількість дітей, які зареєструвались на складання Національного мультимедійного тесту за кордоном, цьогоріч зросла до 20 тисяч, натомість у попередньому році їх було 16 тисяч.

"Зростає кількість дітей, які реєструються на НМТ, щоб скласти його за кордоном... Тому важливо тримати зв’язок з нашою молоддю, яка перебуває за кордоном, а також вести роз’яснювальну роботу з нашою молоддю тут, щоб вона не виїжджала. Тому що тут (в Україні - ред.) є всі можливості для реалізації себе, вступу до закладу вищої освіти", - сказала Лещик.

Як повідомляв Укрінформ, цьогоріч Національний мультипредметний тест можна було скласти у 33 країнах.

Теги за темою
Україна Діти Освіта
Джерело матеріала
loader
loader