Азербайджанський опозиційний журналіст - про конфлікт Баку та Москви: Це два режими, пов’язані мільярдами
Азербайджанський опозиційний журналіст - про конфлікт Баку та Москви: Це два режими, пов’язані мільярдами

Азербайджанський опозиційний журналіст - про конфлікт Баку та Москви: Це два режими, пов’язані мільярдами

Попри дедалі агресивнішу політику Кремля щодо азербайджанців, Азербайджан та Росія залишаються пов’язаними авторитарними режимами, а конфлікт між Алієвим та Путіним неможливий, бо йдеться не лише про політику, а про багатомільярдні спільні інтереси.

Таку думку політичний біженець та журналіст опозиційного медіа Turan-TV Емін Ахмедбеков висловив у коментарі власному кореспонденту Укрінформу.

«Не треба ілюзій про погіршення відносин. Потрібно розуміти, що Азербайджан та Росія, поки існує влада Алієва та Путіна, це дві нероздільні країни, два дружні режими. Насамперед через просто величезні капіталовкладення родини Алієвих в Росії, які, за нашими підрахунками, складають близько 10-12 мільярдів євро. Плюс багатомільйонна нерухомість по всій території Москви та Санкт-Петербурга. Величезна кількість об’єктів нерухомості родини Алієвих на Рубльовці, базари, ресторани тощо», - пояснив журналіст.

На його думку, в таким умовах президент Ільхам Алієв на жоден конфлікт із Путіним не піде і «насправді його не шукає». Саме тому від часу, що минув після підриву в грудні 2024 року росіянами пасажирського літака авіакомпанії Azerbaijan Airlines, жодних санкцій до РФ не було застосовано.

«Їх як не було, так і ніколи не буде. Два режими ніколи не зможуть існувати нарізно, бо вони дуже взаємопов'язані, Азербайджан також годує Росію, постачаючи їй вантажі з Середньої Азії та Китаю», - додав він.

Ахмедбеков підкреслив, що російська пропаганда та русифікація в Азербайджані відбувається на державному рівні. Водночас рівень популярності самого президента, хоч і нижчий за 80%, аніж був після війни в Карабаху, однак досі доволі високий.

«Рейтинг Алієва, скажімо так, знизився до 40%. Тому що соціально Азербайджан в поганому становищі. Попри те, що у нього є всі ресурси. Але це ресурси, які належать родині. Сьогодні ж всі повністю російські канали демонструються в Азербайджані. Азербайджанська пропаганда ідеально пов'язана. Плюс газети виходять російською мовою, все ще гірше, ніж було у вас до 2014 року. Тобто, думаю, що через цю пропаганду 30-40% азербайджанців підтримують зараз Путіна. У країні також переважають російські школи, університети. Азербайджанці намагаються віддати дитину в російський сектор навчатись, бо так краще для неї. Тобто, в країні російська мова є пріоритетною», - додав він.

За даними експерта, багато азербайджанців допомагають українцям воювати.

«Ці люди дійсно хочуть позбутися росіян. Але влада Азербайджану - це зовсім інше, це лише про бізнес. Мені шкода, що за 3,5 роки війни в Україні влада допомагала українцям тільки медикаментами, генераторами та паливом, як було на початку. Однак, скільки зброї Азербайджан передав Україні? Ніскільки», - констатував він.

Як повідомляв Укрінформ, убивство російськими правоохоронцями азербайджанців у Єкатеринбурзі призвело до того, що Баку увійшов у нову систему відносин з Москвою, з якої важко уявити повернення назад.

У Міністерстві закордонних справ Азербайджану вимагали від посла Росії Михайла Євдокимова притягнення до відповідальності осіб, які винні у смерті азербайджанців у російському місті Єкатеринбург.

Фото надані Ахмедбековим

Теги за темою
Росія Азербайджан
Джерело матеріала
loader
loader