/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2Fe10506ceff1ea9ee0b1bb58ed90ed04b.jpg)
Штраф за добрі вчинки: чому у Британії карають людей за пожертвування одягу
Міська рада невеликого містечка Слау у британського графстві Беркшир поставила камери біля сміттєвих баків і тепер запроваджує штрафи за незаконне викидання сміття. Однак виявилося, що це були не контейнери для сміття, а бокси для збирання пожертв на потреби малозабезпечних людей.
Конфуз місцевих чиновників викликав скандал серед мешканців Слау, а користувачі мережі безжально та саркастично відповіли на нову ініціативу, повідомляє NeedtoKnow.
Журналісти пишуть, що ця історія почалася в містечку тоді, коли поліція встановила чотирьох осіб на камерах відеоспостереження, які викидали пакети зі сміттям поблизу контейнерів, де збирають донації одягам і теплими речима.
Тоді міська влада вирішила запровадити штраф в 1000 фунтів (майже 57 тис. грн) для порушників, які будуть викидати залишки продуктів у стихійному місці чи несанкціонованим чином. Однак місцеві кажуть, що контейнери для збору речей просто були переповнені, а тому люди поклали речі там.
Натомість місцева влада стояла на своєму — ці особи викидали сміття поруч з іншими контейнерами. Ба більше, тепер за новими правилами, якщо люди залишають одяг біля переповнених благодійних баків, це все одно вважається порушенням.
Водночас представник міської ради та уповноважений з питань громадського порядку Еджаз Ахмед сказав, що головною проблемою міста є зростання рівня незаконного викидання сміття.
Наразі цей показник у Слау досяг історичного максимуму. І мені здається, що єдиний спосіб достукатися до людей — а багато хто є постійними порушниками — це впіймати їх і оштрафувати", — відверто сказав пан Ахмед.
Реакція соцмереж
У коментарях до посту міської ради в Instagram, юзери відверто розкритикували чиновників і місцеву владу. Більшість дописувачів переконані, що так міська влада намагається приховати "свою некомпетентність".
Найбільше користувачам сподобалися наступні репліки:
- "Ви реально не бачите, що то — контейнери для пожертв? Коли вже почнете сміття вивозити?";
- "Вони шукають, кого крайнім зробити через невивезене сміття. Тепер це — благодійники, так?";
- "Контейнери не були переповнені, а сміття — це не одяг.";
- "Емм… вони жертвують одяг у благодійні контейнери, які чітко видно на фото. Ганьба вам, міськрада Слау."
Раніше Фокус розповідав, як чоловік побачив пожертвувані кросівки на секонд-генді. Він відстежив шлях своїх кросівок, переданих на допомогу нужденним. Його експеримент розкрив несподівану правду про те, як насправді працюють благодійні організації.
Згодом стало відомо, як у США вертоліт серед дня розкидав готівку. Такий жест небаченої щедрості — остання воля покійного власника прилеглої автомийки Даррела Томаса, який помер від хвороби Альцгеймера.

