/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2Fa50aa7e9334c1bc2ed0520c7fa3057a9.jpg)
"МВФ вимагає підняти тарифи вчетверо": експерт викрив маніпуляції з комунальними платіжками
Експерт з комунальної сфери Олег Попенко заявив про грубі маніпуляції українських ЗМІ та чиновників щодо рекомендацій Міжнародного валютного фонду щодо підвищення тарифів. За його словами, реальне підвищення становитиме не 50%, як повідомлялося у пресі, а 300% для газу та 150% для електроенергії.
Про це Попенко розповів 2 липня в ефірі у Юрія Романенка, проаналізувавши оригінальний пресреліз МВФ і порівнявши його з тим, як інформацію подали українські медіа.
Реальні цифри шокують
"Вчора вийшов пресреліз Міжнародного валютного фонду, який опублікували майже всі наші сайти, всі наші Telegram-канали. Новина звучала так: МВФ вимагає підвищити тарифи на 50%. Я не полінувався, сам знайшов пресреліз, почитав. Звучить, звісно, зовсім по-іншому", - пояснив експерт.
За словами Попенка, МВФ справді рекомендує підвищити тарифи для населення до ринкового рівня, але українські ЗМІ кардинально спотворили масштаб підвищення.
"Йдеться не про 50%, а ми за газ сьогодні платимо 7 гривень 96 копійок. Фактично йдеться про 300% до ринкової ціни на газ. Якщо говорити про ринкову ціну електроенергії, то операторам систем розподілу компенсують ринкову вартість електроенергії за 11 гривень. Тому йдеться не про 50%, а про 150%, бо ми платимо за електроенергію 4 гривні 32 копійки", - навів розрахунки фахівець.
Приховані податки замість комунальних послуг
Експерт переконаний, що документ МВФ підготовлений українськими чиновниками для виправдання власних дій щодо поповнення бюджету через комунальні тарифи.
"Я чомусь думаю, що цей документ МВФ підготовлений нашими чиновниками, які не можуть порахувати 50% і 300% і знайти в три кліки ринкову ціну", - заявив Попенко.
На його думку, підвищення тарифів не пов'язане з поліпшенням комунальних послуг, а є способом поповнення державного бюджету.
"Комунальні тарифи в Україні з 2018 року давно стали прихованими податками. Це той податок, який нам додали у вигляді комунальної платіжки. Вони не можуть піднімати податки на все – вже підняли куди можна. Тепер з вісімнадцятого року вигадали фішку: давайте будемо через комунальні тарифи далі людей грабувати", - пояснив експерт.
Соціальна катастрофа неминуча
Попенко попередив про катастрофічні наслідки для українського населення у разі реалізації планів щодо підвищення тарифів.
"95% населення не зможе платити такі тарифи. Платитимуть лише ті, у кого зарплата 200-300 тисяч гривень", - наголосив фахівець.
Експерт також зазначив, що 10% населення України не вистачає грошей навіть на їжу, а 70% громадян живуть за межею бідності за європейськими стандартами.
"У нас 10% населення живуть на рівні біологічного виживання. Тобто у них не вистачає грошей на їжу, про комуналку не йдеться. Загалом, якщо брати 70% населення, то за європейськими нормами вони живуть за межею бідності", - констатував Попенко.
Влада ігнорує проблему
Особливу тривогу в експерта викликає повне мовчання української влади щодо планів МВФ.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2Fcf9ad608ea959abcab05fbea24aa3fa9.jpg)
"Всі до єдиного в Кабміні мовчать. Вся Верховна Рада, окрім Кучеренка, мовчить. Жоден із 400 депутатів не прокоментував інформацію про те, що після закінчення війни комунальна платіжка зросте до ринкових рівнів", - обурився Попенко.
За його словами, минулого року, коли він попереджав про підвищення тарифів на електроенергію, офіційні особи активно його спростовували. Тепер же спостерігається "повна тиша".
Експерт закликав українську владу переглянути підхід до комунальної політики та врахувати реальну платоспроможність населення при ухваленні рішень про тарифи.
Також нагадаємо, МВФ наполягає на радикальних реформах - що буде з податками та митницею.
