У Туреччині затримали трьох опозиційних мерів – підозрюють у корупції
У Туреччині затримали трьох опозиційних мерів – підозрюють у корупції

У Туреччині затримали трьох опозиційних мерів – підозрюють у корупції

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган (Фото: ANGELO CARCONI / EPA)

Турецька поліція затримала трьох опозиційних мерів та інших чиновників у межах розслідування про корупцію, повідомляє агенція Bloomberg з посиланням на турецьке державне медіа Anadolu.

Представники Республіканської народної партії (РНП) Зейдан Каралар, Мухіттін Бочек і Абдуррахман Тутдере – мери Адани, Анталії та Адиямана відповідно – були взяті під варту у суботу 5 липня. Обшуки у посадовців є продовженням попередніх розслідувань щодо можливого хабарництва в адміністраціях, які очолює опозиційна політсила.

Анталія та Адана входять до числа 10 найбільших міст Туреччини за чисельністю населення.

Читайте також
Арешт Імамоглу і протести у Стамбулі. Як Ердоган усуває головного конкурента

Кампанія проти опозиції розпочалась у березні з арешту щодо справи про "корупцію й пособництво терористичній групі" мера Стамбула Екрема Імамоглу, головного конкурента президента Реджепа Тайїпа Ердогана. Затримання політика викликало масові протести та сколихнуло фінансові ринки.

З того часу розслідування розширилось, включивши інших опозиційних посадовців, а також журналістів, Youtube-блогерів, бізнес-асоціації та інших незгодних.

Опозиційні депутати заявляють, що ці справи є політично мотивовані. Очолювана Ердоганом Партія справедливості та розвитку (ПСР) говорить, що судова система діє незалежно.

"РНП розглядає можливість вуличних протестів замість того, щоб робити свій внесок у політику країни. Чекайте й наберіться терпіння задля незалежного правосуддя", – заявив турецький президент у п'ятницю.

У суботу вранці, після затримань, глава опозиційної політсили Озгюр Озел скликав засідання керівництва партії.

Масові затримання загрожують скасувати історичну перемогу Республіканської народної партії над політсилою Ердогана під час місцевих виборів 2024-го, коли опозиція отримала контроль над майже всіма великими містами, включно зі Стамбулом, столицею Анкарою та Ізміром, зауважує Bloomberg.

  • Під час березневих протестів Єврокомісія закликала Туреччину "підтримувати демократичні цінності" на тлі посилення владою країни репресій проти опозиції та вільних медіа.
Читайте також
Як Туреччина стримує непередбачувану Росію: уроки для України
Джерело матеріала
loader
loader