Речовини, які потрапляють у повітря й ґрунт після обстрілів, мають канцерогенну і мутагенну дію - експерт
Речовини, які потрапляють у повітря й ґрунт після обстрілів, мають канцерогенну і мутагенну дію - експерт

Речовини, які потрапляють у повітря й ґрунт після обстрілів, мають канцерогенну і мутагенну дію - експерт

Після обстрілів та пожеж унаслідок них у повітря та ґрунт потрапляє дуже багато токсичних речовин, які мають канцерогенну, мутагенну дію, негативно впливають на здоровʼя.

Про це в телеефірі сказала голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, передає Укрінформ.

"Після нічних обстрілів Росії в атмосферне повітря Києва і всіх міст, які були обстріляні, потрапили дуже небезпечні речовини. В першу чергу, це оксид азоту, діоксид азоту, оксид сірки, чадний газ, формальдегід, бензопірен, пари сірчаної і ціаністої кислоти. Тобто це велика кількість токсичних речовин, органіки, вуглеводні, важкі метали. На жаль, маски в даному випадку мало чим допоможуть, вони можуть просто перехопити тверді частинки неповного згоряння якихось речовин і матеріалів", - розповіла Тимочко.

Також у навколишнє середовище потрапляють і токсичні речовини внаслідок масштабних пожеж через обстріли. Все це, за її словами, дуже негативно впливає на здоровʼя людей.

"Передусім такі речовини, як бензопірен і формальдегід мають канцерогенну і мутагенну дію. Діоксид азоту і оксид вуглецю, це такий безбарвний газ, його не видно, але він, потрапляючи в навколишнє середовище, потім - у дихальні шляхи, викликає кашель, задуху, підвищує кров'яний тиск, і люди, які хворіють на серцево-судинні захворювання ,також від цього страждають. У такому випадку порад небагато. В кращому випадку - це знаходитися в середовищі, де немає цих забруднюючих речовин - у помешканні. Звичайно, багато пити води, дітям давати молоко. Є ідея, що це краще виводить токсини. Багато рідини і знаходитися в той час у замкненому просторі, який не має зв'язку з навколишнім середовищем", - пояснила Тимочко.

Серед порад, за її словами - закрити вікна, проводити вологе прибирання приміщення.

Експертка зауважила, що маски, на жаль, не допоможуть нівелювати негативний вплив токсинів у повітрі, хіба що носити зволожену повʼязку, на якій осідатимуть пилові частинки. Дітей, за її словами, за можливості краще вивезти за межі міста, яке пережило обстріл.

Тимочко також додала, що токсичні речовини в повітрі осідають і потрапляють у ґрунт.

"Це призводить до забруднення ґрунтів або до вторинного забруднення атмосферного повітря. Якщо навіть кілька днів пройде після таких обстрілів, то повітряні маси можуть переносити з рослинності або з ґрунту ці токсичні речовини. Ну і самі ґрунти, звичайно, забруднюються, тому що коли туди потрапляють ці речовини, то знижується водопроникність, витісняється кисень, порушуються біохімічні, мікробіологічні процеси в ґрунті. Це порушує кореневе живлення рослин і призводить до гальмування зростання рослин, або навіть спричиняє загибель", - сказала Тимочко.

Як повідомляв Укрінформ, унаслідок ворожого масованого удару по Києву в ніч проти 4 липня постраждали 26 осіб, серед них дитина. Одна людина загинула. В столиці виникло багато пожеж. Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України заявило, що в Києві станом на ранок 4 липня зафіксований високий рівень забруднення атмосферного повітря після масованої російської атаки.

Теги за темою
Обстріл Екологія
Джерело матеріала
loader
loader