На Житомирщині правоохоронці викрили схему отримання фіктивної інвалідності
На Житомирщині правоохоронці викрили схему отримання фіктивної інвалідності

На Житомирщині правоохоронці викрили схему отримання фіктивної інвалідності

На Житомирщині правоохоронці викрили схему отримання фіктивної інвалідності з метою уникнення мобілізації.

Про це повідомляє Управління СБУ в Житомирській області у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«За матеріалами справи, «торгівлю інвалідностями» організували чоловік та жінка пенсійного віку із широкими особистими і родинними зв’язками у сфері охорони здоров’я регіону. Посередники запевняли «клієнтів», що мають вплив на позитивні рішення лікарів різного профілю потрібних МСЕК щодо інвалідностей, та вимагали за це гроші – для себе та медиків. Фіктивний інвалідний статус «під ключ» вартував у середньому 5 тисяч доларів США – залежно від реального стану здоров’я «клієнта» та групи, яку потрібно встановити», - йдеться у повідомленні.

Правоохоронці задокументували, як минулого року фігуранти вирішили питання зі встановленням ІІІ групи інвалідності 38-річному чоловіку призовного віку із Коростеня та отримали за це 4,5 тис. дол. США.

Оскільки розладів здоров’я, достатніх для отримання потрібного статусу, в нього не було, подружжя розробило схему. Спочатку він пройшов визначені обстеження та «пролікувався» стаціонарно, щоб спробувати оформити «втрату працездатності» через МСЕК за місцем проживання.

Отримавши прогнозовану відмову, ухилянт оскаржив це рішення у «потрібній» обласній МСЕК. За попередньою домовленістю із лікарем-невропатологом медико-соціальної експертизи, «клієнт» приїхав на обстеження на інвалідному візку. Профільний лікар «встановив діагноз», члени комісії прийняли спільне рішення про встановлення ІІІ групи інвалідності.

На підставі зібраних доказів двом посередникам і ухилянту повідомлено про підозру у пропозиції та наданні неправомірної вигоди службовій особі за вчинення дії з використанням службового становища, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч.3 ст.369 Кримінального кодексу України).

Лікарю-невропатологу МСЕК інкримінується вчинення злочину, передбаченого ч.1 ст.368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди) та ч.1 ст.366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Фіктивну інвалідність фігуранта скасовано.

Наразі у межах досудового розслідування триває документування участі в корупційній схемі інших лікарів медичних закладів регіону, у тому числі – посадовців МСЕК.

Як повідомляв Укрінформ, скасовано 445 рішень медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) щодо встановлення інвалідності посадовцям.

Джерело матеріала
loader