/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F14040180cf310a77d3dc094e121021f6.jpg)
Рютте озвучив сценарій одночасної війни НАТО з Китаєм та Росією
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте висловив серйозне застереження щодо потенційної координації дій між Китаєм та Росією у майбутньому конфлікті. У своєму інтерв'ю американському виданню The New York Times він заявив, що Пекін може використати Москву для відволікання уваги Заходу від Азійсько-Тихоокеанського регіону, зокрема в разі спроби захоплення Тайваню.
Рютте пояснив, що США, виконуючи завдання із захисту території НАТО у Європі, одночасно захищають власні позиції в Азії. За його словами, Сполучені Штати не можуть перебувати у безпеці, якщо не захищені Атлантика, Європа та Арктика. Генеральний секретар застеріг, що американцям та європейцям не варто бути "наївними щодо цього".
Очільник НАТО змалював детальний сценарій можливого розвитку подій. "Якби Сі Цзіньпін напав на Тайвань, він би спочатку зателефонував своєму молодшому партнеру в усьому цьому, Володимиру Володимировичу Путіну, який проживає в Москві, і сказав би йому: 'Гей, я збираюся це зробити, і мені потрібно, щоб ти займав їх у Європі, атакуючи територію НАТО'", - заявив Рютте.
На думку генерального секретаря, цей сценарій є одним з найбільш ймовірних у майбутньому. Він окреслив дві ключові речі, які потрібно зробити для стримування росіян та китайців. Перша полягає в тому, щоб зробити перспективу атаки на НАТО настільки суїцидальною для Кремля, щоб він ніколи не погодився на це піти.
"А по-друге, співпрацювати з Індо-Тихоокеанським регіоном - те, що президент Трамп дуже активно пропагує. Тому що у нас є тісний взаємозв'язок, спільна робота в оборонній промисловості, інноваціях між НАТО та Індо-Тихоокеанським регіоном", - додав очільник Альянсу.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F2f3bdcdd3c2c618f79e3e4b59c4bcaff.jpg)
Заяви Рютте з'являються на тлі посилення підтримки Китаєм Росії, що суперечить офіційній позиції, яку Пекін займав протягом багатьох років. Зокрема, представникам Європейського Союзу Китай дав зрозуміти, що не дасть програти Росії та виграти Україні, демонструючи все більш відкриту підтримку російської агресії.
Також стало відомо, коли закінчиться війна в Україні: аналітики знайшли "ахіллесову п'яту" Путіна.

