/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F457%2F99cefc96db78babd702b3d305d58bdd5.jpg)
Ердоган заявив про прагнення Алієва уникнути ескалації з Росією
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що президент Азербайджану Ільгам Алієв не прагне до загострення відносин із Росією і шукає способи врегулювання напруженості. Про це турецький лідер сказав журналістам на борту літака після візиту до Азербайджану, де провів переговори з Алієвим.
За словами Ердогана, обговорення теми напруження між Москвою та Баку було частиною офіційної зустрічі. Турецький президент відзначив обережний і зважений підхід азербайджанського колеги до поточної ситуації.
“Зі слів пана Алієва я зрозумів, що вони налаштовані на згладжування ситуації. Він не має наміру погіршувати відносини”, — зазначив Ердоган.
Президент Туреччини також підкреслив, що Анкара уважно стежить за розвитком подій між двома стратегічно важливими для Туреччини державами.
“У Туреччини глибокі дипломатичні та стратегічні зв’язки як з Азербайджаном, так і з Росією. Ми закликаємо всі сторони до стриманості. Наше головне бажання — аби ситуація не завдала непоправної шкоди відносинам між Москвою та Баку”, — сказав Ердоган.
Останнім часом у відносинах між Росією та Азербайджаном спостерігається напруження, пов’язане з геополітичними суперечностями на Кавказі. Туреччина, як близький союзник Азербайджану, прагне втримати баланс у регіоні та запобігти відкритій конфронтації.

