Вулиця, що "зв'язала" Київ: звідки взялась назва "Хрещатик" та чи хрестили там Русь
Вулиця, що "зв'язала" Київ: звідки взялась назва "Хрещатик" та чи хрестили там Русь

Вулиця, що "зв'язала" Київ: звідки взялась назва "Хрещатик" та чи хрестили там Русь

Існує одразу кілька версій стосовно походження назви Хрещатик. Про це пише 24 Канал із посиланням на Вечірній Київ.

Чому Хрещатик має таку назву

Часто можна зустріти думку, що вулицю назвали на честь хрещення Русі, проте це припущення хибне, адже та вулиця, яка пізніше стала Хрещатиком з'явилась тільки у 1797 році. Водночас розбудовувати її почали тільки у 19 столітті. до того там не було майже жодної будівлі.

Тому припущення про хрещення Русі є хибними. Натомість дослідники висувають інше твердження. Припускають, що сучасний Хрещатик – долина між Старим містом та Печерським.Раніше вона була "перехрещена іншими долинами". Звідси нібито і пішла назва Хрещата долина або Хрещатик.

Хрещатик
Версії походження назви головної вулиці Києва різняться / Фото Pexels

Відповідно до іншої версії, назва сучасного Хрещатика з'явилась від назви місцевості. Києвознавиця Лідія Пономаренко вважає, що там, де Хрещатицький потік впадав в Почайну і було хрещення Русі Володимиром Великим.

На її думку, після цього території поблизу, зокрема Поштову площу і частину Михайлівської гори, почали називати Хрещатицьким урочищем.

Думки стосовно походження назви різняться, проте всі дослідники погоджуються, що саме вулиця Хрещатик ніби "зв'язала" Київ воєдино, зробила переміщення комфортним, а саму столицю цілісною.

До слова, Сумська вулиця у Харковіназвана на честь дороги, що вела до міста Суми, і має історію понад 300 років. Вулиця була перейменована на честь Карла Лібкнехта в 1919 році, але історичну назву відновили в 1945 році.

Джерело матеріала
loader
loader