В Україні зросла кількість звернень щодо булінгу у школах з початку повномасштабної війни
В Україні зросла кількість звернень щодо булінгу у школах з початку повномасштабної війни

В Україні зросла кількість звернень щодо булінгу у школах з початку повномасштабної війни

В Україні наразі спостерігається ріст кількості звернень щодо булінгу в навчальних установах, але насправді це не дорівнює збільшенню кількості таких випадків.

Про це в інтерв’ю Укрінформу сказав начальник ювенальної поліції України Василь Богдан.

«Кількість звернень до поліції щодо випадків булінгу в закладах освіти з початку повномасштабного вторгнення, звісно, зросла. Але тут є один важливий нюанс: це не завжди означає, що самих випадків стало більше. Це свідчить і про те, що суспільство почало більше говорити про цю проблематику, а діти та дорослі – активніше звертатися по допомогу, зокрема, і до поліції», - сказав Богдан.

За словами начальника ювенальної поліції, булінг, як і домашнє насильство, у принципі, є досить латентним правопорушенням, яке не так просто виявити без звернень потерпілих або свідків.

«Тому збільшення реєстрацій цих фактів не означає, що таких інцидентів стало більше. Просто люди стали більше звертатися до правоохоронних органів і довіряти їм у тій чи іншій ситуації», - зазначив він.

Богдан поінформував, що відповідальність за булінг чітко визначена статтею КУпАП 173-4.

За його словами, у випадку, якщо діти вчинили булінг у віці до 16 років, то тут відповідальність покладається на батьків.

«З 16 років діти самостійно несуть за це відповідальність по адміністративному законодавству. Санкція цієї статті КУпАП передбачає штраф у розмірі до 3400 гривень або ж громадські роботи тривалістю до 60 годин. Якщо ж такі дії були вчинені повторно, то, звісно, і санкції у законодавстві передбачаються більші», - пояснив начальник ювенальної поліції.

Він заявив, що якщо булінг учинив працівник закладу освіти, то тут відповідальність настає так само за цією статтею КУпАП.

«І, зокрема, цією статтею також передбачено, що якщо керівник закладу освіти не повідомляє поліцію про факт булінгу, то тут передбачено штраф до 1700 гривень або виправні роботи строком до одного місяця», - повідомив Богдан.

Українські поліцейські станом на 1 червня 2025 року отримали 167 звернень про випадки булінгу у навчальних закладах.

«Станом на 1 червня цього року до поліції надійшло 167 звернень про випадки булінгу в закладах освіти. З них переважна кількість – це звернення, у яких заявник був встановлений. Найбільше цих звернень стосується цькування дітей саме їхніми однолітками», - сказав Богдан.

Богдан поінформував, що звернення стосовно неправомірної поведінки вчителів щодо учнів фіксуються значно рідше, але бувають і такі випадки, і запевнив, що ці інциденти не залишаються без реагування.

На думку начальника ювенальної поліції, кількість звернень щодо булінгу, яка була отримана цьогоріч, говорить про те, що суспільство стало менш толерантним до насильства і більше готовим зупиняти його.

Як повідомлялося, поскаржитися на булінг у школі діти можуть за допомогою сайту АІКОМ.

Теги за темою
Діти Школа
Джерело матеріала
loader
loader