/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F62ab70811a135ab77ca8455cc650e4bf.jpg)
Україна визначила пріоритети держінвестицій на наступні три роки: деталі
Кабінет Міністрів затвердив Середньостроковий план пріоритетних публічних інвестицій держави на 2026 - 2028 роки.
"Вперше в історії Україна отримала середньостроковий план публічних інвестицій — з пріоритетами, основними напрямами та фінансуванням. У плані — 170 напрямів у 16 секторах, з яких 51 визначено пріоритетними. Понад 581 мільярд гривень буде спрямовано на критично важливі сфери — понад 198 млрд на транспорт, 120 млрд на енергетику, 82 млрд на освіту і науку. Ми будуємо систему, де кожна гривня працює на результат. Це крок до стратегічного інвестування в розвиток і відновлення країни", — зазначила Юлія Свириденко, перша віце-прем'єр-міністерка — міністерка економіки України.
Усі проєкти, які фінансуватимуться державою у 2026–2028 роках, мають враховувати чотири наскрізні цілі:
– енергоефективність,
– адаптація до змін клімату,
– рівні можливості для жінок і чоловіків,
– безбар’єрність у доступі до послуг.
Пріоритетні сектори для інвестування:
У плані визначені 12 пріоритетних галузей (секторів) для публічного інвестування, а саме: транспорт, муніципальна інфраструктура та послуги, житло, енергетика, освіта і наука, охорона здоров’я, соціальна сфера, правова діяльність та судочинство, публічні фінанси, довкілля, публічні послуги і повʼязана з ними цифровізація, громадська безпека.
В межах галузей (секторів) — 51 основний напрям публічного інвестування, які узгоджуються із завданнями Державної стратегії регіонального розвитку України, галузевими (секторальними) стратегіями у розрізі сфер державної політики та мають найвищий рівень пріоритетності серед інших напрямів відповідної галузі (сектора) для отримання фінансування.
Обсяг інвестицій:
Орієнтовний граничний сукупний обсяг публічних інвестицій на 2026–2028 роки становить понад 581 млрд грн, включаючи кошти державного бюджету, міжнародних фінансових організацій, спеціальних фондів та державних гарантій.
Фінансування пріоритетів:
Найбільше фінансування передбачено для таких секторів як:
транспорт – понад 198 млрд грн,
енергетика – понад 120 млрд грн,
освіта і наука – понад 82 млрд грн,
охорона здоров’я – понад 43 млрд грн.
Як відбуватиметься відбір проєктів:
Усі проєкти проходитимуть попередній відбір. Буде сформовано Єдиний проєктний портфель держави, до якого увійдуть лише ті ініціативи, що відповідають затвердженим пріоритетам. Саме з цього списку й фінансуватимуться програми — прозоро й системно.
