/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F72%2F19cf745bb3c2c64d86e13d202b24251a.jpg)
У команді Трампа – суперечки щодо скасування санкцій проти енергетики Росії — Politico
Про це повідомляє Politico з посиланням на власні джерела.
За інформацією двох обізнаних співрозмовників видання, Віткофф просуває ідею нормалізації енергетичної співпраці між Вашингтоном і Москвою, зокрема через зняття обмежень, які були введені після початку повномасштабної війни Росії проти України.
Водночас, міністр внутрішніх справ Дуг Бургам виступає проти такого кроку.
Він, навпаки, наполягає на витісненні Росії з європейського енергоринку, щоб відкрити більше можливостей для американського експорту.
Повернення 'Північного потоку'?.
Politico також зазначає, що Росія веде неофіційні переговори з американською стороною про можливе відновлення проєкту «Північний потік» — або в іншому вигляді — з привабливими умовами для американських інвесторів.
Таким чином Кремль прагне повернути собі вплив на енергетику Європи.
У Брюсселі такі сигнали викликають серйозне занепокоєння.
Один із європейських посадовців на умовах анонімності заявив журналістам, що «Трамп і Путін хочуть розділити європейський енергетичний ринок і створити окремі сфери впливу».
Попри те, що низка лідерів ЄС неодноразово попереджували про готовність посилити санкції проти РФ у разі ескалації, нових обмежень досі не запроваджено.
На цьому тлі можливе потепління у енергетичних відносинах між США та Росією, яке просувається окремими радниками Трампа, може стати геополітичним переламом і завдати удару по європейській єдності.
Аналітики вважають, що такі кроки можуть не лише підірвати режим санкцій проти РФ, але й зміцнити позиції Путіна на тлі його прагнень закріпити вплив на Східну Європу.
Що далі?.
Подальша доля енергетичних санкцій проти Росії залежатиме від внутрішньої динаміки в адміністрації Трампа, а також реакції Конгресу та ключових європейських партнерів.
У Брюсселі вже готуються до складної дипломатичної гри.
