/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F457%2F92cc50b3a502d742d758c85d8b9e0d3f.jpg)
Розгадано геометричний код “Вітрувіанської людини”, як трикутник відкрив таємницю да Вінчі
Близько 500 років тому Леонардо да Вінчі створив один із найвідоміших малюнків в історії — “Вітрувіанську людину”. Цей ескіз, де зображено ідеально пропорційне чоловіче тіло, вписане в коло і квадрат, вражав століттями поєднанням мистецтва, науки та анатомії. Тепер британський генетик Рорі Мак Суїні вважає, що йому вдалося розгадати геометричний секрет цього шедевра.
На думку дослідника, ключем до розуміння малюнка є “рівносторонній трикутник”, розміщений між ногами фігури. Цей трикутник відображає анатомічний трикутник Бонвілла — уявну геометричну конструкцію в стоматології, що ілюструє ідеальну роботу людської щелепи. Мак Суїні стверджує, що ця форма задає співвідношення між колом і квадратом — приблизно 1,64. Це майже ідентично числу золотого перетину (1,618), що широко представлений у природі, архітектурі та навіть на атомному рівні. “Цей трикутник — не випадковість. Леонардо весь час вказував на нього. Він демонструє універсальний принцип будови природи, який ідеально реалізований у людському тілі”, — каже генетик.
Хоча першим про ідеальні пропорції людини заговорив римський архітектор Вітрувій, саме да Вінчі надав ідеї візуальне втілення. Однак протягом пів тисячоліття науковці так і не змогли точно пояснити, як саме він вирахував пропорції — донині.

