Рецидивіст із Чернігівського СІЗО організував викрадення колекції монет
Рецидивіст із Чернігівського СІЗО організував викрадення колекції монет

Рецидивіст із Чернігівського СІЗО організував викрадення колекції монет

Рецидивіст із Чернігівського СІЗО організував викрадення колекції монет - Фото 1

Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області виніс вирок неодноразово судимому чоловікові і його спільнику.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на рішення від 1 липня.

Йдеться про чоловіка неодноразово судимого за корисливі і насильницькі злочини, у тому числі за розбійні напади, викрадення людини, вбивство з необережності і погрози поліції. У 2024-му його також судили за поширення злочинного впливу в Катеринівській виправній колонії №46 у Рівненській області.

У  Чернігівському слідчому ізоляляторі цей засуджений вкотре здобув повагу та авторитет серед інших вʼязнів. Позиціонував себе як «бродяга» — професійний злочинець, який постійно займається злочинною діяльністю, і мав певний вплив на ситуацію в установі виконання покарань. При цьому вчиняв дії на укріплення свого «статусу», підвищення «авторитету» та «визнання» серед криміногенного елементу і для цього порушував порядок в установі, не виконував вказівки адміністрації та ін.

За невстановлених обставин авторитет придбав кульковий антипреспірант із суспензією, яка містила наркотичний засіб — метадон. Цей антипреспірант вилучили з його камери. За вказівками засудженого його спільник, перебуваючи на свободі, придбав канабіс із метою збуту і зберігав у себе вдома.

У грудні 2023-го чоловік із камери через месенджер WhatsApp вимагав в іншої особи 2 тисячі 500 доларів неіснуючого боргу. При цьому говорив, що має відповідний статус в злочинній ієрархії «бродяга» і в разі несплати коштів погрожував насильством. Потерпілий переказав на вказану засудженим банківську картку 9900 гривень.

У січні 2024-го засуджений через Telegram познайомився із восьмикласником Ніжинської гімназії №2, який розповів про колекцію монет. Із мотивів особистого збагачення вʼязень вирішив її викрасти і продати. До виконання плану на волі було залучено чотирьох осіб, у тому числі неповнолітнього, який розповів, де в будинку заховані монети і коли господарів не буває вдома. Викрадена колекція налічувала 1504 монет різних країн і її вартість оцінюється у 31 тисячу гривень.

Кримінальний авторитет уклав угоду про визнання винуватості. За сукупністю злочинів і з урахуванням попереднього вироку його засудили до 10 років і 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна. Його неповнолітній спільник за угодою отримав 5 років позбавлення волі, але звільняється від відбуття покарання з іспитовим строком 1 рік.

Tweet
Джерело матеріала
loader
loader