NYT: Технокомпаніям дозволили ігнорувати закон про заборону TikTok
NYT: Технокомпаніям дозволили ігнорувати закон про заборону TikTok

NYT: Технокомпаніям дозволили ігнорувати закон про заборону TikTok

У дозволі посилаються на «конституційні повноваження» Трампа скасовувати закони.

Генеральна прокурорка США Пем Бонді повідомила технологічним компаніям, що вони можуть порушити закон, який забороняє їм підтримувати TikTok, оскільки президент Дональд Трамп має конституційне право скасовувати закони. Про це пише The New York Times. 

У листах до таких компаній, як Apple та Google, Бонді написала, що Трамп вирішив, що закриття TikTok перешкоджатиме його «конституційним обов’язкам», тому закон про заборону застосунку має поступитися його «основним президентським повноваженням у сфері національної безпеки та зовнішньої політики».

NYT повідомляє, що деякі юристи вважають дії Дональда Трампа, зокрема твердження про його конституційні повноваження, — найбільш відвертою спробою узурпації влади. На їхню думку, це створює новий вагомий прецедент щодо потенційного розширення президентських повноважень.

У своїх листах Пем Бонді повідомила, що відповідно до указу Трампа технологічні компанії, які діяли всупереч закону, не порушували жодного закону, навіть теоретично, а міністерство «безповоротно відмовляється» від будь-яких юридичних претензій до них — навіть з боку майбутніх адміністрацій.

Вона також сказала їм, що вони можуть продовжувати співпрацю з TikTok, «не порушуючи закон і не несучи жодної юридичної відповідальності».

Як стверджують юристи, Дональд Трамп по суті стверджує, що має конституційне повноваження надавати приватним компаніям імунітет для вчинення незаконних дій — без жодних наслідків.

Нагадаємо, закон, підписаний торік президентом Джо Байденом, вимагав від материнської компанії TikTok, ByteDance, продати додаток не китайському власнику до 19 січня 2025 року. 

Верховний суд США 17 січня одностайно підтримав закон, який фактично забороняє роботу популярного китайського застосунку TikTok на території Сполучених Штатів з 19 січня, якщо тільки додаток не буде проданий американській компанії. 

Президент Дональд Трамп, який вступив на посаду наступного дня після набуття законом чинності, підписав указ про відтермінування його застосування на 75 днів.

Трамп заявив, що веде переговори з кількома потенційними покупцями соцмережі. Також він підписав указ про створення державного інвестиційного фонду протягом наступного року, припустивши, що цей фонд потенційно міг би викупити TikTok.

Наприкінці березня президент США сказав, що угоду з китайською компанією ByteDance щодо продажу TikTok буде укладено до кінцевого терміну — суботи, 5 квітня.

4 квітня Дональд Трамп відклав виконання закону про продаж або заборону TikTok ще на 75 днів, оскільки його команда продовжувала працювати над угодою щодо збереження доступу до програми у США.

5 квітня стало відомо, що Китай відхилив угоду про продаж TikTok США після нових мит Трампа. Пізніше американський лідер визнав, що його нові мита стали причиною призупинення угоди з Китаєм щодо продажу соцмережі. 

18 червня Дональд Трамп втретє продовжив термін, наданий китайській компанії ByteDance для продажу американських активів TikTok, ще на 90 днів.

30 червня президент США сказав, що знайшов групу «дуже багатих людей» для продажу соцмережі TikTok. За його словами, для цього може знадобитися схвалення голови КНР Сі Цзіньпіна.

Фото: Unsplash

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Дональд Трамп
Джерело матеріала
loader
loader