На сьогодні масових рухів на кшталт «Редану» в Україні не фіксується - Нацполіція
На сьогодні масових рухів на кшталт «Редану» в Україні не фіксується - Нацполіція

На сьогодні масових рухів на кшталт «Редану» в Україні не фіксується - Нацполіція

На сьогодні в Україні не фіксують масових проявів молодіжних неформальних рухів на кшталт «Редану», однак ситуація із підлітковими бійками залишається напруженою, частині конфліктів поліцейським вдається запобігати.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив начальник ювенальної поліції України Василь Богдан.

Відповідаючи на питання, чи фіксуються зараз в Україні субкультури на кшталт «Редану», Богдан повідомив, що поліцейські спостерігали сплеск активності таких рухів на початку 2023 року.

«Це стало для нас тоді серйозним викликом. Але завдяки активному реагуванню поліції, моніторингу соцмереж, роз'яснювальній роботі в школах нам вдалося не допустити масових якихось бійок або трагічних наслідків. На сьогодні ми не фіксуємо в Україні масових проявів рухів на кшталт «Редану», - поінформував начальник ювенальної поліції.

За його словами, в Україні можуть з'являтися поодинокі спроби відновити подібні групи чи канали, але вони одразу потрапляють у поле зору правоохоронців, вживаються превентивні заходи, й ці групи блокуються.

Богдан також відзначив, що і концентрація такого руху, як «Анти-редан», який з'явився у 2023 році на противагу субкультурі «Редан», наразі відсутня, і що цей рух зник так само як і «Редан» позаторік.

«Але ми й надалі проводимо моніторинг цифрового середовища, тримаємо контакт зі школами та активно працюємо з підлітками в цьому напрямі», - запевнив Богдан.

Водночас, за його словами, випадків підліткових бійок, які не є новим явищем, із початку повномасштабного вторгнення стало дещо більше, особливо у 2022-2023 роках.

«Багато таких конфліктів виникають спонтанно - через сварку в чаті, виклик на «розбірку», скажімо так. Окремою проблемою тут є вплив онлайн-простору. Зокрема, проблемою є те, що такі бійки можуть організовуватися просто для контенту, заради хайпу, заради переглядів відео такої бійки. У цьому питанні нинішнього року ситуація у нас, на жаль, залишається напруженою», - сказав Богдан.

За його словами, завдяки активній профілактиці, роботі ювенальної превенції у школах, урокам безпеки, які вони проводять спільно з іншими колегами-правоохоронцями, кампаніям у соцмережах поліцейським вдається запобігати частині конфліктів.

Відповідаючи на питання про інцидент із побиттям цьогоріч у Києві групою підлітків військового у Гідропарку, начальник ювенальної поліції зазначив, що такі випадки - це не просто тривожний сигнал, а і чітке нагадування всім, що виховання поваги до людей, до захисників, зокрема, до держави - це питання, яким мають опікуватися не тільки батьки, а й школа, і громада, і суспільство в цілому.

Він нагадав, що за будь-який протиправний вчинок кримінальна відповідальність може настати з 14 років, і що діти мають про це знати. Водночас він зауважив, що кожен випадок є індивідуальним, і його можуть кваліфікувати і як хуліганство, і як нанесення умисних тілесних ушкоджень - різних ступенів тяжкості.

«Якщо є мотиви ненависті або образи честі, наприклад, щодо військового, то слідство може розглядати й інші статті Кримінального кодексу, які передбачають позбавлення волі зокрема», - заявив начальник ювенальної поліції.

Як повідомлялося, 18 квітня у Дніпровському районі Києва юнаки спровокували конфлікт із військовим, повалили його на землю й почали бити руками та ногами.

На місці події правоохоронці затримали одразу двох нападників, решту - наступного дня. Усі четверо затриманих виявилися місцевими жителями. Трьом із них виповнилося 17 років, четвертому - 15 років.

21 квітня затриманим оголосили підозру. Їм інкримінується хуліганство, вчинене групою осіб.

Дніпровський райсуд Києва обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту чотирьом неповнолітнім, яких підозрюють у побитті військовослужбовця на території Гідропарку.

Відповідно до рішення суду, троє 17-річних фігурантів перебуватимуть під цілодобовим домашнім арештом, 15-річний - під нічним (із 20:00 до 6:00).

Теги за темою
поліція
Джерело матеріала
loader
loader