/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F68c86562551b4d034922551beb41654f.jpg)
На освіту дорослих мають бути спрямовані близько 30% освітніх заходів - Лісовий
Про це на брифінгу з нагоди відкриття профорієнтаційного хабу на базі Чернігівського ліцею залізничного транспорту сказав міністр освіти та науки Оксен Лісовий, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"В закладі профтехосвіти є складова повної загальної середньої освіти. Якщо ми говоримо про роль професійного коледжу, а в новому законі він буде називатися професійний коледж, то професійний коледж надає повну загальну освіту. Але цей заклад повинен займатись значною мірою і освітою дорослих. І це дуже важливо. Сьогодні ми маємо понад 200 програм різноманітних для освіти дорослих. І на них дуже великий попит. На нашу думку, близько 30% активності заходів про освіту повинні бути спрямовані на освіту дорослих. Причому, це звичайно не трирічний курс, який ми передбачаємо в професійній освіті. Це короткотермінові курси, модульні, які можуть тривати від трьох-чотирьох тижнів до року і так далі. Тобто коротко, середньотермінові курси для дорослих", - сказав Лісовий.
Як зауважив він, це нагода і для внутрішньо переміщених осіб, які можуть змінити професію, знайти себе в новому регіоні, і для ветеранів, які також можуть переосмислювати свою роль у суспільстві.
Лісовий нагадав, що в межах реформи професійної освіти держава за два роки вклала близько 1 млрд грн в модернізацію інфраструктури професійної освіти. Інший напрямок розвитку профосвіти, за його словами - зміна правил.
"Це новий закон, який прийнятий в першому читанні, який пройшов величезний обсяг роботи з бізнесом, з громадськими організаціями, зі спільнотою, власне, самих закладів професійної освіти, і є основоположним, фундаментальним документом про нові правила гри в сфері професійної освіти. Спрямований він, перш за все, на орієнтацію на реальний сектор економіки, на зближення з бізнесом, на формування сприятливого середовища для входу бізнесу зі своїми інвестиціями, кадрами в сектор професійної освіти", - сказав Лісовий.
Він зауважив, що відбудова країни потребує робітничих, інженерних кадрів. Наразі, за його словами, наслідком певних стереотипів, що тільки вища освіта призведе до успіху, є бажання молоді здобувати виключно вищу освіту.
"Дуже багато успішних життєвих треків починалися з профтехосвіти. Тому цей стереотип точно треба руйнувати", - сказав Лісовий.
Як повідомляв Укрінформ, з 1 липня розпочалася вступна кампанія до закладів професійної освіти.
Для вступу до профтехів не потрібно складати НМТ. Натомість є конкурсний добір — його етапи кожний заклад визначає самостійно. Як правило, рейтинг вступників формують на основі середнього бала шкільного свідоцтва.
Подати заяву на вступ потрібно до кінця вересня — особисто в закладі або онлайн через електронний кабінет на сайті ЄДЕБО.
Обрати заклад професійної освіти можна на сайті Профтех онлайн.

