/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F70a95315d085dfc4897ea238ee7b3d34.jpg)
На кінофестивалі у Карлових Варах покажуть чотири українські фільми
Як передає Укрінформ, про це повідомило Держкіно.
У головному конкурсі Crystal Globe Competition візьме участь документальний фільм «Дівія» режисера Дмитра Грешка (копродукція - Польща, Україна, Нідерланди).
Фільм висвітлює безпрецедентну агресію Росії на українській землі та її нищівний вплив на місця, що промовляють мовчки: ліси, що стали попелом, поля, розірвані вибухами, затоплені міста чи іржаві остови військової техніки в спустошених регіонах, де життя згасло.
Але природа не здається - і, як вона, не здається й людина з її суперечливим існуванням. Поки одна сторона несе руйнування, інша - сапери, ті, хто шукає тіла, екологи - вимірює наслідки трагедії та відновлює тендітні українські екосистеми, навіть попри гул на обрії.
Стрічка також зафіксувала затоплену Херсонщину після підриву Каховської ГЕС, порятунок тварин і наслідки трагедії.
У межах міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах у секції Horizonty покажуть фільм режисера Мстислава Чернова «2000 метрів до Андріївки» (копродукція - Україна, США).
Стрічка розповідає про звільнення села Андріївки під Бахмутом Третьою окремою штурмовою бригадою ЗСУ. Чернов разом із фотографом Associated Press Олександром Бабенком проходять цей шлях разом з військовими та вражають зображенням життя в окопах.
Також у цій секції можна буде побачити документальний фільм Катерини Горностай «Стрічка часу» (копродукція - Україна, Люксембург, Нідерланди, Франція).
Фільм показує життєві реалії шкільних вчителів та їхніх учнів під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну, зокрема й на звільнених і прифронтових територіях - у Черкасах, Харкові, Бородянці та Бучі на Київщині.
Найтрагічнішим епізодом фільму є похорон у місті Ромни на Сумщині - за два дні до того школу знищив прямим влучанням російський дрон, що забрав життя директорки, заступниці, бібліотекаря і секретарки школи.
У секції Pragueshorts at KVIF демонструватимуть короткометражний анімаційний фільм «Я померла в Ірпені» режисерки Анастасії Фалілєєвої (копродукція - Чехія, Словаччина, Україна).
«Я померла в Ірпені» - стрічка, що розповідає про те, як у перший день повномасштабної війни пара вирушає з Києва до Ірпеня провідати батьків. Звичайне рішення на тлі катастрофи, що розгортається. Через фрагменти пам’яті й витіснені спогади фільм показує, як буденність перетворюється на виживання, а особисте - на колективну травму.
Як повідомлялося, Міжнародний кінофестиваль у Карлових Варах - один із найстаріших кінофестивалів Центральної та Східної Європи, заснований у 1946 році. З 1956 року має статус фестивалю класу «А», нарівні з Каннським, Берлінським і Венеційським фестивалями.
