Meta підтримала запровадження «віку цифрового повноліття» в ЄС
Meta підтримала запровадження «віку цифрового повноліття» в ЄС

Meta підтримала запровадження «віку цифрового повноліття» в ЄС

Ініціатива передбачає, що діти до певного віку не зможуть заходити в соцмережі без згоди батьків.

Meta Platforms, яка є материнською компанією Facebook, Instagram і WhatsApp, підтримала пропозиції щодо запровадження єдиного «віку цифрового повноліття» в країнах Європейського Союзу. Згідно з ініціативою, батьки повинні будуть надавати дітям, які не досягли певного віку, дозвіл на користування цифровими сервісами, зокрема соцмережами.

Про це повідомили у блозі Meta.

У Meta назвали такий підхід «ефективним рішенням» для гарантування безпечного та відповідного віку користування інтернетом підлітками. В офіційній заяві компанія наголосила, що нові вимоги мають охоплювати не лише соціальні мережі, а й онлайн-ігри, стримінгові сервіси, месенджери та веббраузери.

Компанія також уточнила, що виступає за єдине рішення для всього Європейського Союзу, яке реалізується на рівні App Store або операційної системи: «Це простий механізм, що дбає про приватність і забезпечує батькам у ЄС однаковий досвід взаємодії».

Водночас у Meta уточнили, що їх підтримка запровадження єдиного цифрового віку повноліття в ЄС не означає схвалення державних заборон на використання соціальних мереж. 

«Такі заборони позбавляють батьків права вирішувати і надто звужують фокус лише до одного типу онлайн-сервісів серед майже двох мільйонів застосунків, доступних підліткам», — йдеться у блозі компанії.

Нагадаємо, пропозицію щодо запровадження загальноєвропейського «віку цифрового повноліття» просувають такі країни, як Греція, Франція та Іспанія. 

Ініціатива передбачає обов’язкову перевірку віку через пристрої, а також європейські стандарти, що обмежать використання затягувальних функцій у додатках, як-от автозапуск відео, персоналізація контенту та спливні вікна.

Financial Times писало, що у липні 2025 року Європейський Союз запустить застосунокдля перевірки віку в інтернеті, щоб захистити неповнолітніх. 

Цей застосунок — попередник цифрового гаманця ідентифікації ЄС, який мають запустити у 2026 році. Він дозволить користувачам підтверджувати свій вік, не розголошуючи платформам особисту інформацію.

Фото: Unsplash

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Євросоюз
Джерело матеріала
loader