Справа не в температурі: просте пояснення, чому ванна завжди холодна
Справа не в температурі: просте пояснення, чому ванна завжди холодна

Справа не в температурі: просте пояснення, чому ванна завжди холодна

Хоча температура в приміщенні може бути цілком комфортною, ванна завжди здається значно холоднішою на дотик і це нормально. У чому причина цього ефекту, розповідає 24 Канал.

Справа не в температурі, а в теплопровідності

Матеріали, з яких виготовляють ванни – наприклад, чавун, сталь або акрил – зазвичай мають високу теплопровідність. Це означає, що вони дуже швидко забирають тепло від вашого тіла.

Коли ви торкаєтеся холодної поверхні, тепло з вашої шкіри миттєво переходить у ванну, створюючи різкий контраст і відчуття холоду.

Для порівняння, якщо доторкнутися до дерев’яної або тканинної поверхні в тій самій кімнаті, вона здається теплішою, хоча має ту ж температуру. Просто ці матеріали гірше проводять тепло, і ваше тіло не втрачає його так швидко.

Чавун і сталь – найхолодніші матеріали

Найбільш холодними відчуваються чавунні та сталеві ванни. Вони не лише добре проводять тепло, але й повільно нагріваються. Тож навіть якщо в кімнаті тепло, ці ванни залишаються холодними ще довго після прогріву повітря.

Акрилові ж ванни значно приємніші на дотик. Вони мають нижчу теплопровідність, а отже, не так швидко забирають тепло з тіла. Такі ванни часто здаються теплішими, навіть у холодному приміщенні.

Що з цим робити

Якщо ви хочете, щоб ванна здавалася менш холодною:

  • Увімкніть обігрів у ванній кімнаті заздалегідь – тепле повітря з часом трохи прогріє й саму ванну.
  • Напустіть у ванну трохи гарячої води, щоб прогріти її стінки перед купанням.
  • Обирайте акрилову ванну – вона краще утримує тепло й відчувається комфортнішою.

До речі, крім ванни, у цій кімнаті питання може викликати й плитка, яка теж часто залишається холодною попри температуру

Джерело матеріала
loader
loader