/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F3%2F1be69e80a0e354cd46228ae4957e3b13.jpg)
Криза майбутнього: експерт розповів про найнебезпечнішу пастку, у яку потрапили українці
Про це він розповів у програмі «Діалоги» з Русланом Бортником.
«Наразі змінилося ставлення до майбутнього. Адже майбутнього буквально не існує. Майбутнє – це, по суті, можливість нашого сьогодення. Якщо минуле – це наш досвід, то майбутнє – це наші можливості та здібності», - зазначає Андрій Єрмолаєв.
Як згадує гість програми, у довоєнний період ми багато говорили про так звану кризу образу, яка припускає, що ми точно знаємо, що будемо, але нам складно уявити, як це все виглядатиме і працюватиме, тобто стояло питання, що ми взагалі розвиваємо. Проте, констатує він, війна породила зовсім інше ставлення до майбутнього, у нас уже криза не образу, а майбутнього.
«Оскільки поставлено під питання взагалі існування держави та суспільства як системи. Ми зіштовхнулися у перший рік війни з тим, що і противник, і так звані наші партнери взагалі відкрито міркували про те, а чи буде Україна, може, її буде розпиляно на кілька частин, може, її переділять. Це була публічна та широко розповсюджена інформація. Хтось у це вникав, хтось просто на карти звертав увагу. Але тема та загроза того, що нас як цілого може не бути, виникла буквально з першого дня війни», - пояснює Андрій Єрмолаєв.
Держава ж, констатує експерт, лише гарантує захист, якщо працювати разом, але вона не дає відповіді на питання про майбутнє, відкладає її на потім. На його думку, відкладати на потім – це найнебезпечніша психологічна та соціальна пастка, у яку ми потрапили.
Також Politeka писала про те, що Мусієнко розповів, як ЗСУ вдалось стабілізувати ситуацію на Сумщині.

