/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fa45ae91464c5eedbc6f2b0145ceff64b.jpg)
Як українські дрони знищують оборонку Росії: подробиці
Дрон / © Getty Images
Українські дрони продовжують завдавати дедалі потужніших ударів по стратегічних об’єктах на території Росії.
Про це в ефірі Radio NV розповів Анатолій Храпчинський — колишній офіцер Повітряних сил, а нині заступник гендиректора компанії з виробництва засобів РЕБ.
За словами експерта, міф про неефективність українських дронів уже остаточно спростовано. Удар по російських заводах «Купол» та «Енергія» призвів до серйозних наслідків — зупинки виробничих потужностей та часткової втрати конструкцій.
«Наші удари завдають тяжких наслідків. Вони б’ють не лише по будівлях, а й по інтелектуальній інфраструктурі — наукових інститутах та фахівцях», — наголосив Храпчинський.
Він додав, що російський авіапром опинився у складному становищі. Попри спроби будувати нові цехи, РФ не здатна серійно випускати сучасні літаки — головна причина у відсутності сучасних двигунів. Так, винищувач Су-57 досі літає на двигуні, створеному ще у 1980-х.
Окремо Храпчинський зазначив, що Росії не вдалося скопіювати українські морські дрони, а «Шахед» розвивається тільки тому, що технологію їм повністю передали.
Важливим елементом боротьби він назвав удари по авіабазах — так, нещодавня атака по аеродрому в Волгоградській області призвела до втрати одразу чотирьох Су-34.
З урахуванням того, що за 20 років РФ виготовила 155 таких літаків, а за час повномасштабного вторгнення втратила вже до 70, експерт робить висновок: «Ми знищуємо їх швидше, ніж вони встигають виробляти».
Також експерт додав, що РФ має і технічні втрати літаків, не пов’язані з бойовими діями. Це вказує на глибоку кризу в технічному забезпеченні бойової авіації.
Висновок експерта чіткий: удари дронами необхідно продовжувати — вони ефективні, знижують бойовий потенціал РФ і виводять з ладу як техніку, так і мозковий центр російського ВПК.
Уряд запускає проєкт залучення інвестицій до оборонної галузі, а також готовий допомагати компаніям у пошуку партнерів, зокрема через створення спільних підприємств.
Окрема увага приділяється кооперації з партнерами по формату «Рамштайн».
Україна планує поєднати власні технології з виробничими потужностями інших країн для масштабування виробництва озброєння, необхідного для Сил оборони.

