/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fe790d5202178b3d51e082dc3960a75e3.png)
Втомились платити за повітря: в Україні закликали змінити методику розподілу комунальних послуг
Громадська активістка Ярослава Федієва звернулася до Кременчуцької міської ради з пропозицією ініціювати зміни до так званої «методики 315», яка визначає правила розподілу комунальних послуг у багатоквартирних будинках. Відповідне звернення було передане голові постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства Віталію Котляру.
Як повідомила голова громадської організації «Полтавщина за справедливість» Ярослава Федієва, ініціатива має на меті привернути увагу до питань, пов’язаних із несправедливими, на думку громадян, нарахуваннями за спожиті ресурси — зокрема, тепло, гарячу та холодну воду — у багатоповерхових будинках, де не всі квартири обладнані індивідуальними лічильниками.
«Методика 315» — це нормативний документ, затверджений Кабінетом Міністрів України, який регламентує порядок розподілу обсягів спожитих комунальних послуг між споживачами у багатоквартирних житлових будинках. Методика передбачає, що у разі відсутності лічильників у частини квартир, обсяги споживання розподіляються пропорційно на всі квартири, що, на думку багатьох мешканців, призводить до несправедливих фінансових навантажень на добросовісних платників.
У своєму публічному зверненні Ярослава Федієва зазначила, що звернення до голови комісії ЖКГ Кременчуцької міської ради вже передано, і в ньому викладено пропозиції змін до чинної методики. За її словами, документ підписали громадські об’єднання та мешканці різних районів міста. Вони просять міську раду стати ініціатором звернення до Верховної Ради та профільного парламентського комітету з пропозицією перегляду методики на державному рівні.
Суть пропозиції полягає у тому, щоб механізми нарахування були прозорими, зрозумілими та справедливими для споживачів. Громадськість також вимагає врахування реального споживання послуг, а також посилення відповідальності за самовільне втручання у мережі або відсутність засобів обліку.
Ініціатива кременчуцьких мешканців вже отримала підтримку в інших населених пунктах Полтавської області. Зокрема, до неї приєдналися активісти з Горішніх Плавнів, Лубен і Миргорода.
Наразі відповідна комісія Кременчуцької міської ради вивчає передані матеріали. У разі позитивного рішення, проект звернення може бути винесено на розгляд сесії міської ради з подальшим направленням до Верховної Ради України.
Раніше ми розповідали, щовід цього залежить чи призначать субсидію: що треба обов'язково врахувати
Також, брали більше, ніж повинні: міські водоканали зобов'язали повернути українцям гроші – кому виплатять
