Україна зможе застосувати протипіхотні міни через пів року після виходу з Оттавської конвенції - Веніславський
Україна зможе застосувати протипіхотні міни через пів року після виходу з Оттавської конвенції - Веніславський

Україна зможе застосувати протипіхотні міни через пів року після виходу з Оттавської конвенції - Веніславський

Після виходу України з Оттавської конвенції про заборону застосування, виробництва і передачі протипіхотних мін ЗСУ зможуть використовувати відповідний тип озброєння через пів року.

Про це повідомив народний депутат, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський під час брифінгу, передає кореспондент Укрінформу.

Він нагадав, що Оттавська конвенція була ратифікована Україною у 2005 році, вона забороняє виготовлення, накопичення, зберігання, застосування і передачу протипіхотних мін з метою мінімізації ризиків для здоров'я під час бойових дій, адже протипіхотні міни розраховані на ураження живої сили. Відповідну конвенцію підписали понад 100 країн.

«Росія, яка не є стороною Оттавської конвенції, масово використовує протипіхотні міни проти українських військових, які призводили до важких травм, бойових поранень. Тому це рішення давно перезріло для України. Відповідну ініціативу потрібно було ухвалити ще на початку війни», - наголосив депутат.

Веніславський зауважив, що під впливом бойових дій, які ведуться на території України, багато країн переглянули своє ставлення до цієї конвенції. Зокрема, країни Балтії та Польща виходять з цієї конвенції.

«На рівні нашого комітету тривали дискусії протягом кількох місяців з приводу необхідності ухвалення відповідного рішення і в Україні. Пізніше було рішення Ради національної безпеки і оборони, яке Президент України Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію», - зазначив член оборонного комітету.

Веніславський також пояснив юридичні нюанси процесу виходу.

«Щодо процедури припинення цієї конвенції. Країна, яка вирішила вийти з цієї конвенції, має заявити депозитарію, яким є Генеральний секретаріат Організації Об'єднаних Націй, про свій намір за шість місяців. Після спливу шестимісячного строку зобов'язання, накладені цією конвенцією для країни, припиняються… Тобто можемо розраховувати, що через пів року Україна зможе виготовляти та застосовувати відповідний тип озброєння», - сказав депутат.

Він також звернув увагу на пункт конвенції, який передбачає призупинення виходу з неї у разі збройного конфлікту. Але, на думку Веніславського, це положення не може бути застосоване до України.

Після указу Президента відповідне рішення має бути ухвалене Верховною Радою.

«Це рішення є правильним і підтримується членами нашого комітету. Думаю, що доручення Президента, яке міститься в указі для Кабінету міністрів України, буде найближчим часом формалізоване, і відповідний проєкт закону про денонсацію Оттавської конвенції надійде до парламенту», - додав Веніславський.

Депутат зазначив, що через відсутність фінансування у 2005 році частина протипіхотних мін касетного характеру не була знищена і досі зберігається на складах в Збройних силах України. Після припинення дії Оттавської конвенції ці боєприпаси можуть бути використані на полі бою для захисту від російської агресії.

«Тому, я думаю, що досить швидко ми зможемо після припинення дії цієї конвенції вже їх використовувати для мінно-загороджувальних споруд, які унеможливлять просування ворога», - додав Веніславський.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про вихід України з Оттавської конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін.

Теги за темою
війна Збройні сили України
Джерело матеріала
loader
loader