Міністр закордонних справ Ізраїлю Гідеон Саар закликав сьогодні, 2 липня, до глобальних дій проти іранської ядерної програми після того, як Тегеран призупинив співпрацю з наглядовим органом ООН — Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ).
У дописі в соціальній мережі Х Саар закликав Німеччину, Францію і Британію "відновити всі санкції проти Ірану" відповідно до механізму, передбаченого історичною ядерною угодою 2015 року, додавши, що "міжнародне співтовариство має діяти рішуче і використати всі засоби, які є в його розпорядженні, щоб зупинити ядерні амбіції Ірану".
Нагадаємо, ядерна програма Ірану значно постраждала внаслідок ударів Ізраїлю та США. Президент Дональд Трамп стверджує, що основні ядерні об'єкти Ірану були повністю знищені. Втім, нещодавно глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі припускав, що Іран, імовірно, зможе почати виробництво збагаченого урану "за лічені місяці", попри пошкодження кількох ядерних об'єктів.