Елементарна дія рятує життя: що робити, якщо почався обстріл, а укриття немає
Елементарна дія рятує життя: що робити, якщо почався обстріл, а укриття немає

Елементарна дія рятує життя: що робити, якщо почався обстріл, а укриття немає

У разі раптового обстрілу або вибуху, коли поблизу немає захисної споруди, вирішальною може стати проста, але ефективна дія. Про це в ефірі "Київського часу" розповів експерт із виживання та безпеки Ігор Молодан.

Під час вибухової хвилі або обстрілу тіло, що знаходиться у вертикальному положенні або навіть рухається в напівприсіді, значно більше наражається на ризик ураження уламками. Якщо людина лежить на землі, ймовірність серйозних поранень знижується майже вдесятеро.

Обстріли окупантів, скріншот: YouTube

Саме така позиція – горизонтальна, з максимально щільним приляганням до поверхні, дає шанс вижити навіть на відкритому просторі. Подібна реакція, за словами експерта, має стати автоматичною в екстремальних обставинах.

"Розуміємо, що якщо прийняти за стовідсоткову вірогідність ураження від уламків, коли ми стоїмо або пересуваємось, присівши, вона знижується до 85%. Якщо лягаємо, вона знижується до 10%. Тобто ця вірогідність залишається, але, як бачимо, в 10 разів менша, ніж коли ми стоїмо чи пересуваємось", - наголосив Ігор Молодан.

Ракетний удар по Україні. Фото: ДСНС

У критичний момент важливо діяти миттєво. Якщо укриття немає, падайте на землю та прикрийте голову руками. Це може стати вашим шансом на порятунок.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, найнебезпечніші райони Києва: де фіксують більше прильотів ракет та "шахедів".

Джерело матеріала
loader
loader