/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fdb5b852baf98e12429c98c94badabed2.jpg)
У Києво-Печерській лаврі відкрилася виставка «Трійця Святая, слава Тобі»
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.
"Через мову сакрального мистецтва ми відчуваємо тяглість віри й культури - від собору в Нікеї до сучасної України, яка зберігає й переосмислює свою духовну спадщину. Виставка в Лаврі - це акт пам’яті й духовної стійкості, це наша відповідь на виклики, які постали перед нами як нацією. І саме вони є нашими орієнтирами", - сказав міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F776a9be04b9daae10027db08081a18bf.jpg)
Як зазначається, відвідувачі мають змогу простежити, як упродовж століть формувалися різні іконографічні втілення образу Пресвятої Трійці - від символічних сюжетів Старого Завіту до барокових зображень Новозавітної Трійці.
Центральне місце в експозиції займають твори українського сакрального мистецтва XVII–XVIII століть, які демонструють глибину богословської думки, поєднану з національними художніми традиціями.
"У часи, коли Україна продовжує боротися за власну ідентичність, такі проєкти є вкрай важливими. Вони дозволяють не лише побачити шедеври українського бароко, а й відчути нашу нерозривну та глибоку культурну спорідненість з європейським культурним простором", - наголосила в. о. гендиректора Заповідника Світлана Котляревська.
Серед експонатів представлено багато реліквій, зокрема, напрестольний хрест 1777 року, ікона "Хрещення" 1831 року, гаптована нашивка з другої половини XVII століття, ікона-картина "Коронування Богородиці" 1732 року та інші шедеври фондової колекції Заповідника.
Як повідомляв Укрінформ, у травні у Києво-Печерській лаврі відкрилася виставка "Мазепа. Стратегія європейської України", присвячена постаті гетьмана Івана Мазепи та його боротьбі за європейський вибір української державності.
Фото з сайту МКСК
