Як за пів року змінилися «люті вовки», відроджені Colossal Bioscience
Як за пів року змінилися «люті вовки», відроджені Colossal Bioscience

Як за пів року змінилися «люті вовки», відроджені Colossal Bioscience

Пів року тому на світ з’явилися три дитинчата «лютих вовків» – Ромул, Рем і їхня сестра Кхалісі. Це викликало справжній ажіотаж і суперечки серед вчених, адже вовки зникли з лиця Землі понад 10 тисяч років тому. І тепер дослідники проєкту Colossal Biosciences відзвітували, як розвиваються тварини. Про це пише IFLScience, передає «Главком».

За словами головного спеціаліста з тварин Colossal Метта Джеймса, сьогодні Ромул і Рем, яким трохи понад 6 місяців, важать трохи більше ніж 40 кілограмів, що приблизно на 20% більше, ніж у стандартного сірого вовка. Таким чином, учені стверджують, що гени лютововка справді активізувалися, внаслідок чого дитинчата більші та красивіші за звичайних вовків.

Водночас Кхалісі трохи менша за своїх старших братів – її вага становить майже 16 кілограмів, що на 10-15% більше, ніж спостерігалося раніше у сірих вовків. Зазначимо, що надалі вчені планують ввести Кхалісі в зграю разом із двома старшими братами.

За словами доцента Ніка Роуленса з Лабораторії палеогенетики в Університеті Отаго, щоб дійсно воскресити щось, доведеться це клонувати. Основна проблема полягає в тому, що ми не можемо клонувати вимерлих тварин, оскільки їхня ДНК недостатньо добре збереглася.

Фактично Ромул, Рем і Кхалісі – генетично модифіковані сірі вовки з 20 змінами, внесеними до 14 різних генів, що надає їм набагато ближчого фізичного вигляду до стародавніх предків, яких вони прагнуть наслідувати. Навіщо ж тоді створювати жахливих вовків, якщо вони насправді не є лютововками?

Якщо тільки хтось не розробить машину часу, здається малоймовірним, що ми коли-небудь зможемо по-справжньому воскресити тварину. Однак проєкти Colossal зі збереження видів вельми амбітні та реалізуються по всьому світу, використовуючи деякі дивовижні прориви в генетичних дослідженнях.

Візьмемо рудих вовків: це один із видів, що вимирають у світі, і, як вважають, у дикій природі їх залишилося всього 15-20. Тепер дослідники використовували ті самі технології, що й для створення лютововків, щоб отримати дитинчат рудих вовків – Хоуп, Блейза, Сіндер і Еш. Ці клони, на відміну від трьох жахливих вовків, на 100 відсотків генетично є рудими вовками, їх було клоновано з ліній-засновників, що збільшило генетичне розмаїття наявної популяції на 25%.

Щось подібне у майбутньому вчені мають намір провернути й з північними білими носорогами у Кенії – у дикій природі залишилося лише дві самки. Вчені сподіваються використовувати сурогатну самку південного білого носорога для відновлення виду. Цей процес також містить неймовірно складні генетичні дослідження для створення ембріонів зі сперми і яйцеклітин, збережених командою до вимирання останнього самця носорога.

Джерело матеріала
loader
loader