Випускники найкраще знають математику, на другому місці англійська - результати НМТ
Наразі оприлюднено результати 13 з 17 основних сесій національного мультипредметного тесту (НМТ), у яких взяли участь понад 218 тисяч осіб. Результати інших сесій з’являться пізніше. Про це повідомляється на сайті Міністерства освіти і науки України.
- На сьогодні найбільша кількість 200-бальників — з математики: таких учасників уже 1163. На другому місці англійська мова — 765 максимальних результатів; на третьому — українська мова, де 658 учасників отримали 200 балів. Усього 2414 вступників склали хоча б один предмет на 200 балів. З них 250 склали два предмети на максимальний бал, 31 учасник — три предмети, а троє мають 200 балів із чотирьох предметів, - йдеться в повідомленні.
Наразі частка тих, хто не подолав поріг з математики, становить 11,7%, тоді як минулого року цей показник був вищим - 14%. Серед вибіркових предметів найскладнішими виявилися фізика - 10% учасників не склали, хімія - 6%, а іспанська мова - 4,5% не подолали мінімальний бал. Варто зазначити, що кількість учасників, які обрали ці предмети, невелика, тому шкала оцінювання для них є більш чутливою.
На НМТ-2025 зареєструвалися 317 083 особи - більше, ніж у 2024 році. Кількість учасників за кордоном залишається стабільною, що свідчить про бажання навчатися в Україні. З них 236 529 - цьогорічні випускники, решта - старші 18 років, що повертаються до освіти.
Міністерство нагадує, що НМТ-2025 триватиме до 25 липня (додаткова сесія). Учасники, які не змогли скласти тест під час першої сесії з поважних причин, мають ще одну можливість скористатися державною підтримкою і обрати освітній шлях.
- 24 червня директорка Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Тетяна Вакуленко повідомила, що чернетки, які учасники НМТ іноді виносять із залу тестування, є основним джерелом витоків завдань. Практика вилучення чернеток залишатиметься в силі й надалі.
- 16 червня стало відомо, що носії англійської не змогли скласти НМТ, вчителька звинувачує укладачів в абсурдності завдань.
- 9 червня Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) заперечив поширені в соцмережах твердження про надмірну складність та відрив НМТ з математики від реального життя.

