Організаторці освітнього процесу за стандартами РФ у коледжі окупованого Херсона повідомили про підозру
Організаторці освітнього процесу за стандартами РФ у коледжі окупованого Херсона повідомили про підозру

Організаторці освітнього процесу за стандартами РФ у коледжі окупованого Херсона повідомили про підозру

Місцевій жительці, яка організовувала під час окупації Херсона освітній процес за стандартами РФ на базі захопленого окупантами коледжу, заочно повідомили про підозру.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє поліція Херсонщини.

«Під час тимчасової окупації Херсона 39-річна місцева жителька добровільно погодилася співпрацювати із загарбниками. Фігурантка обійняла посаду «заступника директора по організаційно-виховній роботі» в незаконно створеному окупантами професійному навчальному закладі», - йдеться у повідомленні.

Як розповів заступник начальника слідчого управління поліції Херсонщини Чермен Тускаєв, правоохоронці з’ясували, що після окупації обласного центру незаконно створена загарбниками місцева влада захопила Херсонський морський коледж рибної промисловості. На його базі окупанти створили «Державну бюджетну установу спеціальної професійної освіти Херсонської області «Херсонський морський коледж рибної промисловості»».

Також поліцейські встановили, що не пізніше серпня 2022 року фігурантка погодилася на пропозицію окупантів там працювати.

Її призначили «заступником директора по організаційно-виховній роботі». Протягом серпня-листопада 2022 року вона забезпечувала організацію освітнього процесу за стандартами держави-агресора. Зокрема, фігурантка здійснювала підбір педагогічного персоналу, проводила агітаційні заходи щодо початку роботи коледжу за освітніми стандартами Російської Федерації. Також вона увійшла до складу приймальної комісії як заступник голови, організовувала прийом документів абітурієнтів, забезпечувала викладання російською мовою, зокрема особисто викладаючи історію в навчальних групах.

Крім цього, зловмисниця розробила план виховної роботи на навчальний рік, який передбачав організацію та проведення святкових заходів держави-агресора на окупованій території, а також здійснювала вплив на ідеологічну свідомість курсантів під час освітнього процесу. Також вона погоджувала розпорядчі документи, зокрема накази «Про організацію режиму занять учнів» та «Про правила внутрішнього розпорядку учнів» російською мовою, та увійшла до складу інвентаризаційної та евакуаційної комісій навчального закладу, чим сприяла організації освітнього процесу за стандартами Росії.

Організаторці освітнього процесу за стандартами РФ у коледжі окупованого Херсона повідомили про підозру - Фото 1

Слідчі поліції Херсонщини кваліфікували протиправні дії фігурантки за ч. 3 ст. 111-1 «Колабораційна діяльність» Кримінального кодексу України. Тобто – дії громадян України, спрямовані на впровадження стандартів освіти держави-агресора в закладах освіти. Нині за погодження з прокуратурою їй заочно повідомлено про підозру. Жінці може загрожувати до трьох років позбавлення волі.

Оперативний супровід у проваджені здійснюють співробітники обласних управлінь стратегічних розслідувань та СБУ.

Як інформує Офіс генерального прокурора, повідомлено про підозру Ользі Паланиці, 1986 року народження, уродженці АР Крим, яка мешкала у Херсоні. Паланиця, яка перебувала на посаді викладача Херсонського морського коледжу рибної промисловості, не пізніше 15 серпня 2022 року добровільно зайняла посаду так званого заступника директора по організаційно-виховній роботі в незаконно створеному окупантами професійному навчальному закладі. Пізніше вона була призначена «на посаду» тимчасово виконуючого обов’язки директора незаконного «коледжу» - ці «повноваження» виконувала з 15.09.2022 року по 23.09.2022 року. З 18.10.2022 року Паланицю призначили «на посаду» заступника директора по навчально-виховній роботі.

За даними Центру журналістських розслідувань, 56-річний Олександр Катунін, колишній заступник начальника з адміністративно-господарської роботи Херсонського морського коледжу рибної промисловості в 2022 році ненадовго очолив незаконно створений росіянами навчальний заклад. Після нього його очолила Ольга Паланиця, вчителька української і всесвітньої історії Херсонського морського коледжу рибної промисловості.

Катунін погрожував розправою колишнім колегам, які відмовлялись працювати на ворога. Херсонський міський суд визнав його винним у колабораційній діяльності і пособництві ворогу. Заочний вирок – позбавлення волі строком на 12 років з конфіскацією всього майна та позбавленням військового звання «полковник».

Як повідомляв Укрінформ, ЗСУ восени 2022 року визволили правобережну частину Херсонської області, зокрема місто Херсон. Частина області, розташована на лівому березі Дніпра, тимчасово захоплена російськими військами.

Теги за темою
Херсон
Джерело матеріала
loader
loader