/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F191f55bb4c5b3f41a71a8f3dd271bc93.png)
Магнітна буря вгатила по Україні з новою силою: відома дата піку "червоного" шторму
Ви дізнаєтеся:
У перші дні липня очікується підвищена сонячна активність. Магнітні бурі досягнуть червого рівня потужності і можуть вплинути на самопочуття людей. Про це свідчать дані Центру прогнозування космічної погоди (SWPC) NOAA.
За даними сайту Spaceweather, на Землю наближається новий викид корональної маси (СМЕ) — потужного потоку заряджених частинок із Сонця. За моделлю NASA, цей невеликий СМЕ досягне нашої планети пізно вранці 1 липня і, ймовірно, викличе геомагнітні бурі класу G1, що відповідає 5-бальному рівню за шкалою NOAA.
У вівторок, 1 липня, спостерігалася слабка геомагнітна активність із планетарним K-індексом 3,1 (зелений рівень). Така буря не має значного впливу на організм більшості людей, хоча деякі чутливі особи можуть відчути легке нездужання.
Однак, у середу, 2 липня, прогнозується посилення геомагнітної активності до K-індексу 5,3 (червоний рівень), що відповідає сильній магнітній бурі. У цей день можливе погіршення самопочуття: головний біль, апатія, скачки тиску, безсоння або дратівливість. Особливо уважними варто бути людям із серцево-судинними захворюваннями.
У четвер, 3 липня, активність дещо знизиться, але все ще залишатиметься на високому рівні — у "червоній" зоні. Це означає помірно сильну бурю, яка може викликати ті ж симптоми, що і напередодні, але з меншим впливом.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F1d2ea9ee349e3331c88b5f2e719ae82a.jpg)
Варто зазначити, що раніше вчені прогнозували завершення магнітного шторму ще 30 червня, але в той самий день буря несподівано посилилася до 6 балів. Фахівці пояснюють це нестабільністю сонячної активності, яка може змінюватися буквально кожні 10 хвилин. Тож навіть якщо вранці спостерігається відносний спокій, це не гарантує відсутність магнітних збурень протягом дня.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2Fa558efcd9e2c57d0105f184827a590c0.jpg)
Що таке магнітна буря і чому це важливо
Магнітна буря — це геофізичне явище, спричинене викидом заряджених частинок під час спалахів на Сонці. Коли ці частинки досягають магнітосфери Землі, вони викликають збурення в геомагнітному полі планети. Рівень бурі вимірюється K-індексом — шкалою від 0 до 9:
Під час магнітних бур можуть виникати збої в роботі GPS, мобільного зв’язку, супутникових систем, а також спостерігатися північне сяйво.
Погода в Україні - останні новини
Як повідомляв Главред, у середу, 2 липня, в Україні очікується комфортна температура +24…+29°C, але на Чернігівщині, Сумщині, Харківщині та Полтавщині буде прохолодніше — +19…+23°C. Антициклон Bettina принесе суху погоду на правобережжі, а на лівобережжі можливі локальні грозові дощі.
Погода в Україні на початку липня різко зміниться — після прохолодного червня очікується сильна спека до +40 градусів. Народний синоптик Станіслав Щедрін прогнозує аномально спекотні та сухі перші два тижні липня.
Проте після 15 липня температура трохи впаде, з’являться дощі. Спека прийде з Північної Африки і накриє Україну разом із хвилею екстремальної спеки в Європі.
Читайте також:
Що таке магнітна буря?
Магнітна буря - це збурення геомагнітного поля, яке може тривати від кількох годин до кількох діб. Вони спричиняються збуреними потоками сонячного вітру, які надходять у магнітосферу Землі та взаємодіють із нею. Ці геомагнітні бурі можуть впливати на техніку і навіть людський організм. Вони можуть спричинити порушення або поломки в апаратурі космічних апаратів, вивести з ладу електронну техніку на Землі.
Що стосується впливу магнітних бур на людський організм, то однозначної відповіді на це питання немає. Однак багато хто зазначає, що під час геомагнітного шторму в них погіршується самопочуття. Про це повідомляє Вікіпедія.

