/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Ffaa4219a09042eb073bb8fa4a85bd828.jpg)
Львівська ОВА прокоментувала скандал з виїздом чоловіків за документами з підписом Олександра ІІІ
Львівська ОВА відреагувала на ситуацію з незаконним виїздом / © ТСН.ua
Львівська ОВАпрокоментувала ситуацію з виїздом чоловіків за кордон за листами з фейкової ГО та підписом російського царя. Запевняють, що в умовах надзвичайної ситуації можливі окремі порушення. При цьому, стоячи перед вибором між повною зупинкою виїздів, що призвело б до зриву волонтерської допомоги фронту, та ризиком поодиноких порушень, пріоритет було надано забезпеченню безперервної підтримки армії. Тому і дозволяли волонтерам виїжджати закордон.
Про це повідомляє Львівська ОВА.
Додають, у перші місяці війни система не була технічно адаптована до умов воєнного стану. Доступ до ряду реєстрів, зокрема Реєстру громадських об’єднань, був обмежений. Не існувало законодавчих обмежень для осіб, які виїжджали як водії, а обсяг запитів вимірювався тисячами щодня.
«На той момент у держави не було програмного забезпечення, яке б дозволяло перевіряти кожне звернення з необхідною глибиною. І ми, як обласна адміністрація, діяли в рамках тодішнього нормативного поля та наявних технічних можливостей. Наголошуємо — рішення про внесення тих чи інших осіб в систему „Шлях“ приймалось колегіально. А саме спеціальною комісією, до складу якої входили представники різних відомств, в тому числі — Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України та Національної поліції України», — зазначили в ОВА.
Загалом, комісія при Львівській ОВА надала дозвіл на перетин кордону понад 50 тисячам осіб. За даними Державної прикордонної служби України, лише 1920 осіб, або 3,7% від цієї кількості, порушили термін перебування. Це свідчить про високу відповідальність більшості громадян та незначну частку порушників.
Наразі, компетентні правоохоронні органи мають повні повноваження для встановлення та притягнення до відповідальності тих, хто зловживав системою. Важливо розуміти, що обласні військові адміністрації не мають функцій контролю за переміщенням громадян через державний кордон — ці повноваження належать ДПСУ та іншим правоохоронним органам.
У Львівській ОВА повідомили, що продовжуватиме співпрацювати з правоохоронцями в розслідуванні кожного випадку, щоб усі порушники відповіли за свої дії згідно з чинним законодавством.
Згідно з висновками журналістів, звернення від цієї організації, які слугували підставою для видачі дозволів, містили відверті ознаки фальсифікації. Зокрема, на них був присутній логотип російського «Газпромбанку» та навіть автограф російського імператора кінця XIX століття Олександра III. Це викликає серйозні питання щодо процедур перевірки документів, які діяли у Львівській ОВА при видачі таких дозволів.

