Катерина Лісунова долучилася до команди Razom for Ukraine у Вашингтоні
Катерина Лісунова долучилася до команди Razom for Ukraine у Вашингтоні

Катерина Лісунова долучилася до команди Razom for Ukraine у Вашингтоні

Вона працює над створенням окремого медійного проєкту у межах адвокаційної команди організації, а також проводить медіатренінги.

Колишня журналістка «Голосу Америки» Катерина Лісунова долучилася до команди Razom for Ukraine у Вашингтоні. Про це вона повідомила на своїй фейсбук-сторінці. 

У коментарі «Детектору медіа» Катерина Лісунова розповіла, що почала активно взаємодіяти з Razom for Ukraine ще у 2017 році, коли стала спецкореспонденткою в ООН. Катерина висвітлювала події організації, а також іноді долучалася як волонтерка.

Нині же її запросили долучитися до адвокаційної команди організації (Razom Advocacy), яка займається розвитком законодавства та політики у США задля перемоги України, для створення окремого медійного проєкту. Її головним фокусом буде інформаційний міст між Україною та США.

«Як наголошує CEO Razom for Ukraine Дора Хом’як, місія організації — "надихати Україною світ". І це, на мою думку, особливо актуально зараз, коли ми спостерігаємо спад міжнародної допомоги, особливо з боку США. Світ потребує нового імпульсу, нового натхнення для підтримки України. А Україною не надихається лише той, хто її не знає, відтак інформування буде великою частиною моєї роботи», — додала Катерина Лісунова.

Журналістка також проводить медіатренінги для всіх, хто співпрацює з Razom for Ukraine, зокрема для американських публічних діячів, активістів, науковців, а також команди самої організації.

«Це дає їм змогу краще розуміти, як підсилювати голоси друзів України в американському інформаційному просторі», — пояснила вона.

Катерина Лісунова працює в одній команді з журналістом Остапом Яришем, який став медіарадником адвокаційної команди організації у квітні цього року. За словами журналістки, вони залучені до різних напрямків, але допомагають одне одному. 

«Остап більше зосереджений на комунікації з великими американськими медіа. Водночас, коли йдеться про комунікацію з журналістами, які працюють в Конгресі США, я йому допомагаю. Остап — неймовірний професіонал, талановитий журналіст, чудовий колега та просто мій добрий друг. Я дуже рада, що ми разом у Razom і маємо змогу працювати в тандемі над справді важливими ініціативами», — розповіла вона. 

Катерина Лісунова також зауважила, що кардинально не змінює свій професійний вектор і планує надалі розвиватися в журналістиці, співпрацюючи з окремими медіа. За її словами, це стало однією з ключових причин, чому вона вирішила долучитися саме до Razom for Ukraine.

«Попри величезний обсяг роботи, яку вони виконують, команда підтримує та навіть заохочує мій подальший розвиток у журналістиці. По суті, моя робота в Razom лише підсилить мою медійну діяльність і дозволить ще ефективніше висвітлювати важливі для України теми», — переконана Лісунова. 

Razom for Ukraine — створена у 2014 році громадська організація, яка об'єднала спільноту волонтерів в Америці та Україні. Наразі, окрім Razom Advocacy, організація розвиває ще чотири ключових напрямки: Razom Heroes (надання критично важливої допомоги рятувальникам та медикам на передовій), Razom Health (розбудова сучасної системи охорони здоров’я для українців зараз і після перемоги), Razom Relief (підтримка українських громадських організацій, які допомагають ураженим категоріям населення) та Razom Connect (посилення українського голосу в США через освіту, волонтерство та мистецтво).

У березні 2025 року журналістка отримала повідомлення про завершення співпраці, як і решта співробітників української служби «Голосу Америки», які працювали за персональними контрактами (PSC). Це сталося після того, як президент США Дональд Трамп підписав указ щодо скорочення функцій та кількості співробітників семи федеральних агентств, зокрема Агентства США з глобальних медіа (USAGM), яке керує «Радіо Свобода» та «Голосом Америки».

У травні Катерина Лісунова стала членкинею PEN America. У коментарі «Детектору медіа» вона розповіла, що членство стало доповненням до гранту, який вона отримала від PEN America в рамках спеціально створеного Фонду на підтримку журналістів Агентства США з глобальних медіа — PEN America’s USAGM Emergency Financial Fund.

За словами журналістки, участь у цій організації є посиленням голосу тих, хто бореться за свободу слова, а також визнанням важливості журналістів «Голосу Америки» та їхньої роботи.

До цього Катерина Лісунова також отримала офіційну подяку і стала амбасадоркою міжнародної жіночої ініціативи The Women’s Voice in Action, що базується у Вашингтоні. Подяка вручена за внесок Катерини у розвиток міжнародної журналістики, послідовне висвітлення війни Росії проти України та активну участь у просуванні голосу українських жінок на світовій арені.

Вона є першою українською журналісткою-резиденткою в ООН, а також єдиною представницею українських медіа, яка системно працювала в Конгресі США, фокусуючись на темах російської агресії, безпеки, демократії та дезінформації.

Фото: Катерина Лісунова / фейсбук

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
США
Джерело матеріала
loader
loader